Samovolné odpojení od Wi-Fi

Samovolné odpojení od Wi-Fi
« kdy: 19. 07. 2020, 20:01:31 »
Zdravim az mi je trapne sa spytat ale neviem najst odpoved.

Windows 10 sa mi sam od seba odpaja od wifi resp. vyzra byt online ale internet nejde. Resp. ak funguje niektore stranky zobrazuje niektore rovno timeout. Problemom je ze je to od doby ked som prisiel s Holandska na Slovensko. V holandsku mi to fungovalo ako oci a len som prisiel domov odpojil stary router a pripojil svoj. Vsetko ostalo ako je. Hesla, nazvy siete. Mobil, tablet, druhe PC funguje bez problemu ale pracovne PC nie.

Ako router mam Archer AC 1200 dalej po dome je este par xiaomi mi wifi repeaterov ale tento PC je v dosahu archera. Pouzival som DWA-171 usb wifi a bez problemu. Najprv som si myslel ze je nieco s tym DWA pretoze sa to "samovolne odpojovalo" skusil som ine USB porty a vysledok je rovnaky. Vsetky prikazy so skupiny arp-d, ipconfig/renew atd som poskusal ale bez efektu. Tak som dnes kupil tp-link Archer t4u AC1300 a vysledok je presne rovnaky. Chvilku ide, chvilku nie a ani restart/ reset zmena portu nepomaha. Prioji sa, tvari sa ze je online ale nejde net, resp. niektore stranky ano a niektore nie. Aj root mi obcas nacita a obcas nie. Nemam ani len tucha preco sa to deje a preco prave na tomto jedinom PC. Vedel by niekto poradit?

Este detail je jedno ci sa pripajam na 2.5 alebo 5Ghz (AC 1200 podporuje obe)
« Poslední změna: 19. 07. 2020, 22:28:53 od Petr Krčmář »


Re:Samovolne odpojenie od wifi
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2020, 20:03:13 »
Este som zabudol ze net je od Orangu a pred mojim archerom je zyxel vmg1312 od orangeu s tym ze wifi je odpojena a len kablik do mojho archera.

Re:Samovolné odpojení od Wi-Fi
« Odpověď #2 kdy: 20. 07. 2020, 08:23:19 »
teraz som zbadal ze mam IPv6 moze to mat suvis? Aj teraz aktualne root.cz ide ako oci, wiki tiez, google tiez ale napriklad sme.sk nie. Fakt nikto ani tuk?

Re:Samovolné odpojení od Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 20. 07. 2020, 09:55:16 »
Tak som nasiel take 50% riesenie. Na Archery som nastavil iny IP rozsah a ide to ako oci. Co je pravou pricinou mi ostava zahadou ale uz to funguje. Dakujem sam sebe za riesenie  ;D ;D ;D

Mi1an

Re:Samovolné odpojení od Wi-Fi
« Odpověď #4 kdy: 20. 07. 2020, 12:14:41 »
Projdi si celou síť, jestli nemá nějaké zařízení stejnou IP jako to PC.
Ten Zyxel bys měl mít v bridge modu a kabel na něm připojený v lan portu a na archerovy ve wan portu.
« Poslední změna: 20. 07. 2020, 12:19:27 od Mi1an »


Re:Samovolné odpojení od Wi-Fi
« Odpověď #5 kdy: 20. 07. 2020, 19:27:03 »
myslim ze idiomom "ide to ako oci" si miestnu majoritu trochu zneistil