KVM s DisplayPortem a USB?

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« Odpověď #15 kdy: 16. 07. 2020, 11:25:02 »
Lantronix Spider stoji 500 USD a neumi HDMI, ale jen VGA

Nejdena se mi o server, ale spis o male zarizeni typu raspberry, kdyz je nekde zabudovane a nevejde se tam monitor. Pripojila by se k tomu krabicka a na dalku bych videl, proc nebootuje a mohl ho opravit. Za tuhle cenu to samozrejme nema smysl.


Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« Odpověď #16 kdy: 16. 07. 2020, 13:34:30 »
Je nejake KVM, ktere bych pripichnul k vzdalenemu pocitaci a ethernetu a pripojil se k nemu ze sveho pocitace ?
Tak to čínské KVM které jsem postnul já v ceně okolo 150 USD je dokonce dělané do racku ve velikosti 1U ... takže má ethernet i RS232. Pokud vím servery stále mívají na tyhle účely VGA, takže nemám tušení proč by někdo dával do racku kvm s osmi HDMI, ale což. 

Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« Odpověď #17 kdy: 16. 07. 2020, 14:11:43 »
Taky je mozny reseni si poridit 4K monitor co umi naraz 4 vstupy (ackoliv ten muj ma 2xDP + 2xHDMI) a k tomu 4 klavesnice :)
Tak elegantnější řešení by bylo použít nějaký software ve stylu např. Synergy a přepínat mezi těmi pc dle libosti tímhle způsobem. Myslím, že Linus přímo na něco takového 40" 4K monitor použil :D

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« Odpověď #18 kdy: 16. 07. 2020, 15:34:49 »
To ovsem funguje, jen kdyz pocitace bezi bez problemu. Na reseni problemu to urcite neni.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« Odpověď #19 kdy: 16. 07. 2020, 20:16:28 »
To ovsem funguje, jen kdyz pocitace bezi bez problemu. Na reseni problemu to urcite neni.
jak sem psal, pridam jeste postrehy z praxe:
+ je to levnejsi nez cokoliv jineho, ma to 16portu, pro kazdej je potreba pridat (cca 300Kc/ks) specialni Y "kabel"
- vyzaduje to starou Javu 6, donutit by mohla jit i 8, novejsi nevim
- obcas/casto se kouse, takze je potreba mit to (stejne jako ty pripojene stroje) na remote/lan zasuvce
- pripojeni VGA, nizke rozliseni
- ovladani neni pohodlne, mys se hejbe jinak nez systemove
takze primarne jde o to zda vyhraje cena :-) da se sehnat i kolem 2000Kc bez Y kabelu