Umístění aplikace na Google Play / Apple store

Umístění aplikace na Google Play / Apple store
« kdy: 10. 07. 2020, 08:03:20 »
Ahoj,

nabízíme webovou placenou službu, která je závislá na námi dodávaném hardware, můžete si pod tím představit např. měřící čidla. Potřeboval bych k tomu narychlo vytvořit mobilní aplikaci a představa je taková, že aby to bylo co nejrychleji, vytvořila by se jen aplikace, která by po spuštění podstrkávala webovou stránku služby, v zásadě takový prohlížeč s pevně danou URL.

Chtěl bych se zeptat, zda někdo neví, zda taková aplikace neporušuje nějakou z podmínek, která by pak bránila ke schválení. Snažil jsem se to dohledat, asi by být problém neměl, ale tak raději se zeptám, třeba tu bude někdo, kdo má již s tímto zkušenosti.

Díky.

Re:Umístění aplikace na Google Play / Apple store
« Odpověď #1 kdy: 10. 07. 2020, 09:36:54 »
U Apple s tím můžete mít problém, pokud aplikace nepřidává k té webové stránce žádnou přidanou hodnotu. Tenhle typ aplikací Apple nevidí rád. Přesný dokaz do guidelines vám teď nenajdu, ale někde to tam je.

« Odpověď #2 kdy: 10. 07. 2020, 09:42:07 »
Podle mne s tím u Apple můžete mít problém.

Proč chcete vytvářet tu aplikaci, když nebude oproti webu přinášet nic navíc? Já radši použiju web než abych si instaloval další aplikaci, která nemá žádnou přidanou hodnotu. Na Androidu by myslím i mělo jít vytvořit odkaz na web, který se bude tvářit jako tlačítko aplikace, na iPhonu to podle mne půjde také (vzhledem k tomu, že se kvůli tomu do HTML vkládají odkazy na speciální ikonky).

« Odpověď #3 kdy: 10. 07. 2020, 13:37:47 »
No důvod je ten, že majitelé firmy zatím nechtějí tu nativní aplikaci vytvářet, do budoucna se tomu asi nevyhnou, ale chtějí něco teď hned. Nemá cenu to moc řešit, prostě to tak je.

Ona z principu klasická webová stránka stačí, ale problém je v tom, že cílové skupině zákazníků (manažeři) jim je zatěžko zadávat adresu do prohlížeče nebo si dělat záložku. Majitelé tedy chtějí, aby si stáhli aplikaci, která jim přidá do telefonu ikonu ke spuštění.

« Odpověď #4 kdy: 10. 07. 2020, 14:23:18 »
Ona z principu klasická webová stránka stačí, ale problém je v tom, že cílové skupině zákazníků (manažeři) jim je zatěžko zadávat adresu do prohlížeče nebo si dělat záložku. Majitelé tedy chtějí, aby si stáhli aplikaci, která jim přidá do telefonu ikonu ke spuštění.
PWA můžete umístit do Google Play, do Apple Store je to trochu složitější.

« Odpověď #5 kdy: 11. 07. 2020, 18:40:03 »
No důvod je ten, že majitelé firmy zatím nechtějí tu nativní aplikaci vytvářet, do budoucna se tomu asi nevyhnou, ale chtějí něco teď hned. Nemá cenu to moc řešit, prostě to tak je.

Tak to nezávidím… protože to na iOS nemá dobré řešení.

Na iOS zkus ještě hledat “add bookmark iphone home screen” → je možné manuálně přidat webový link jako “app ikonu” i na iPhone (jsou to dva kroky když už jí máš otevřenou v Safari) pomocí nějakých meta v headeru té stránky se dá dosáhnout že se to chová trochu víc jako aplikace než jako obyčejný link. Plus když že ten link otevřou z QR kódu někde na webu nebo vytištěným na tom bazmeku nebo v prospektu by mohlo vypadat dost cool a hitech aby to zkousli.

Viděl jsem i že web při prvním spuštění na  iPhone spustil krátký grafický návod jak to udělat… možná na to bude nějaká open knihovna.

Podle mně schoudnější než empty-shell app, kterou Apple pravděpodobně neschválí.

opiio

« Odpověď #6 kdy: 11. 07. 2020, 20:27:27 »
Asi pred tremi lety jsem podobnou aplikaci vytvarel (webova stranka byla jen rekneme ctvrtina funkcnosti). V pohode proslo jak do GooglePlay i AppleStore.

Vytvorte aplikaci, ktera bude mit na home screen rozcestnik a trochu nejake funkcnosti a jedna sekce bude zobrazeni webu resp. presne specifikovane url adresy (pravdepodobne budete chtit fixovat na konkretni web). Nenativni napr. v Ionic je to den prace.