Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #15 kdy: 09. 05. 2019, 14:01:16 »
Mam doma android TV aj apple TV. Pokial by som to mal porovnat, tak na

Android TV je viac aplikacii v tuzemsku. Hlavne co sa tyka IPTV sluzieb. V CR je v sucastnosti pre AppleTv len je sluzba ktora neni uple TOP.

Vyhodou AppleTV oproti AndroidTV je urcite uzivatelske rozhranie. Osobne mi pride pohodlnejsie, krajsie, rychlejsie..
Kazdopadne primarna vyhoda AppleTV je iTunes. Vyber filmov je nasobne vacsi nez u google. Hlavne tych v cestine. Cena za film sa pohybuje od 120 - 320Kc.


Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #16 kdy: 25. 01. 2020, 20:39:48 »
Dnes se mi podarilo dostat do fire stick 4k plne funkcni HBO GO v cestine. Odkaz na apk HBO GO nize(jedna se o eu verzi pro android tv, klasicka verze nefunguje).

https://www.apkmirror.com/apk/hbo-holding-zrt/hbo-go-europe-android-tv/hbo-go-android-tv-android-tv-2-5-9-0-release/hbo-go-android-tv-5-9-0-android-apk-download/

Navod na upload apk do fire stick nize. Je dulezite povolit v developer options jak ADB debugging, tak instalaci aplikaci tretich stran. Nahraval jsem pres android telefon v aplikaci apps2fire dostupne v google marketu, ostatni zpusoby jsem nezkousel.

https://www.google.de/amp/s/www.howtogeek.com/336602/how-to-sideload-apps-on-the-fire-tv-and-fire-tv-stick/amp/


Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #17 kdy: 25. 01. 2020, 23:12:43 »
Před rokem jsem Firestick vrátil kvůli tomu, že jsem tam nerozchodil HBOgo, koupil jsem Chromecast a neměnil bych. Já teda kupoval Chromecast 2, na 4K je potřeba Ultra, který už cenově není zase tolik zajímavý. Nicméně ten systém ovládání je to nejpohodlnější, co jsem kdy u TV používal. Takže vážně doporučuju nějaké zařízení s funkcí cast. To jsou právě Chromecasty, nebo třeba Shield TV, který bych si vybral, kdybych chtěl něco dražšího. Výhoda Chromecastu Ultra může být v budoucnu služba Stadia.

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #18 kdy: 26. 05. 2020, 10:38:11 »
Očekává se, že google brzy vydá novou generaci Chromecast Ultra, která bude sloužit zároveň i jako Android Tv Box s ovladačem. Když bude výrazně levnější než Shield, tak ho vezmu. U shieldu mě stejně tolik nebere ta malá okleštěná verze.

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #19 kdy: 26. 05. 2020, 10:43:35 »
Před rokem jsem Firestick vrátil kvůli tomu, že jsem tam nerozchodil HBOgo, koupil jsem Chromecast a neměnil bych. Já teda kupoval Chromecast 2, na 4K je potřeba Ultra, který už cenově není zase tolik zajímavý. Nicméně ten systém ovládání je to nejpohodlnější, co jsem kdy u TV používal. Takže vážně doporučuju nějaké zařízení s funkcí cast. To jsou právě Chromecasty, nebo třeba Shield TV, který bych si vybral, kdybych chtěl něco dražšího. Výhoda Chromecastu Ultra může být v budoucnu služba Stadia.

Já teda Chromecast 2 mám a připadá mi že Netflix i HBOGo se občas lehce sekají ..jako by to běželo na nižší framerate. Kde si ale jsem jistý je např. seznam TV .. tam to běží přímo příšerně .. nekoukatelné.


Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #20 kdy: 01. 07. 2020, 12:14:59 »
Dokáže někdo poradit jak zprovoznit u nás Amazon Fire TV Stick(bez 4K)?
Po zapnutí jde jen na výběr jazyka a "check for update" a chyba
"Unable to update your Fire TV Stick". Vyzkoušeno na různých wifi i s DNS 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #21 kdy: 02. 07. 2020, 09:22:52 »
Dokáže někdo poradit jak zprovoznit u nás Amazon Fire TV Stick(bez 4K)?
Po zapnutí jde jen na výběr jazyka a "check for update" a chyba
"Unable to update your Fire TV Stick". Vyzkoušeno na různých wifi i s DNS 8.8.8.8 a 8.8.4.4.
Možná by stálo za vyzkoušení jako takový provizorní fix použít VPN. Nevím jestli má tu možnost přímo Fire TV Stick v nastavení a nebo bych zkusil přidat VPN krátkodobě do routeru. Ale i kdyby to vyřešilo updaty, pořád si nejsem jistý jestli to potom pojede bez té vpnky.