Plná kontejnerizace?

Plná kontejnerizace?
« kdy: 31. 07. 2020, 10:41:21 »
Zdravím. Při mém útěku od Ubuntu a jeho všepohlcujícím snapu (má VPS je jen lxc kontejner takže mě livepatch nezajímá), jsem přešel na Debian s Podmanem. Podman má pro mě lepší síťování (každý rootfull pod má vlastní IP v počítači, krásné pro proxy) a mám venku jen nginx.

Ale uvažuji o Alpine Linuxu kde bych běžel v kontejnerech vše. Ale podman tam docela zlobí. Mám zůstat s částečnou kontejnerací nebo mám tam hodit vše? Zkušenosti nezkušenosti, zvládám obojí (v pro mě dostatečné úrovni).
« Poslední změna: 31. 07. 2020, 14:19:21 od Petr Krčmář »


Re:Plná kontejnerace?
« Odpověď #1 kdy: 31. 07. 2020, 11:31:43 »
PS: Takže na Alpinu by Byl Docker a místo podu Docker-compose

Re:Plná kontejnerace?
« Odpověď #2 kdy: 31. 07. 2020, 11:33:29 »
Pokud chcete mít vše v kontejnerech, použijte spíš distribuci, která je na to zaměřená – je zbytečné k tomu „znásilňovat“ běžnou distribuci. Nejznámější je asi Fedora CoreOS.

Re:Plná kontejnerace?
« Odpověď #3 kdy: 31. 07. 2020, 11:58:54 »
No, VPSfree nepodporuje CoreOS. Jen o tom přemýšlím, jestli je to vůbec dobrý nápad
Navíc mě se na kontejnerch hlavně líbí že mohu mít jednu aplikaci na jedné IP. Takže nextcloud na 10.88.0.2 a poté to dát přes proxy na subdoménu. Podman pod Alpine funguje jenže na autostart se generuje systemd ale není problém si to ručně přepsat. A také nebudu mít někde prehistorickou verzi certbota který má problém s novými API tokeny cloudflare
« Poslední změna: 31. 07. 2020, 12:03:34 od okalousek »