Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování

Všechny zdravím, posledních 8 let jsem procestoval celý svět, dělal na všech těch světoznámých filmech, které buď znáte, nebo jste o nich alespoň slyšeli. V zahraničí se mi žít nechce a tak přemýšlím, že se usadím v Praze. Jenže ve vizuálních efektech se dostanete maximálně na 60k na fakturu. Jelikož mě programování vždycky od srdce bavilo, tak jsem začal přemýšlet, že to bude asi cesta kupředu. Baví mě čisté C/C++ a Python, ale přemýšlím, že bych měl zvolit asi v Čechách nějakou jistější cestu - pravděpodobně Javu.

Můžete mi nějak osvětlit jak přesně to funguje v začátku? Když někde vezmu pozici juniora, dá se například dělat na IČO? Nebo bych musel být zaměstnanec. Existuje totiž dost šance, že budu potřeba vycestovat a ještě nějaký ten melouch v efektech udělat třeba v Německu (většinou to je otázka měsíce)


martyd420

  • ***
  • 192
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2020, 11:52:45 »
V čr javu...   to je zase nějaký trolling, ne?   :D
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P


Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #3 kdy: 27. 06. 2020, 13:45:42 »
Tak když ne Javu, tak co tedy? Dělám ještě Python a C, ale chci něco umět pořádně.

tralala5

Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #4 kdy: 29. 06. 2020, 08:56:01 »
to c++ je v pohode, zameraj sa vklude na to. funguje to tak, ze si spravis zivnost alebo rovno sro (doporucujem) a potom mozes fakturovat od rana do vecera, ako sa hovori "sky is the limit". do ze si " odbehnes" neviem presne ako sklbit. vacsinou si najdes kontrakt a pracujes pre nich, kontrakt skonci a najdes si iny atd. pocitaj s tym ze sa firmam pre ktore budes pracovat nebude pacit ak si "na mesiac odbehnes". musis tvoj setup odkomunikovat uz dopredu aby s tym ratali.


Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #5 kdy: 29. 06. 2020, 23:11:20 »
java ma tedko problem, ze neni moc preferovana v korporatech z duvodu zmeny licencnich podminek od roku 2019.

Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #6 kdy: 30. 06. 2020, 06:47:03 »
java ma tedko problem, ze neni moc preferovana v korporatech z duvodu zmeny licencnich podminek od roku 2019.

V korporatech naopak prezije dlouho. Zmeny velkych systemu jsou drahe a korporaty reaguji na zmeny pomalu. Jinak by uz dneska nebyl COBOL tak rozsireny.

Gréta Thunbergová

  • *
  • 19
  • čuz sem gréta
    • Zobrazit profil
    • Grétin blogísek
    • E-mail
Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #7 kdy: 30. 06. 2020, 12:28:41 »
nóóóóóó a co jakoby najít nějakej průnik programování a designu????? lidí co uměj voboje jako nebude moc si myslim :o ;D
jestli se neštítíš linerární algebry a trošku fyziky nó tak mužeš třeba psát shadery. hele jak jeto jako krásný :o :D

jako nevim co přesně děláš ale třeba taky spousta 3d grafickejch editorů je v něčem skriptovatelná a sou lidi co se živěj prodejem pluginů :o ;D

Re:Změna kariéry - z Vizuálních efektů do Programování
« Odpověď #8 kdy: 30. 06. 2020, 15:43:38 »
Za sebe a ze své zkušenosti můžu říct, že pokud budeš fakt dobře umět ten python, tak je reálný dvojnásobek toho co jsi psal. Jako junior to ale vidím cca na těch 50-80k (na IČO), podle toho jak dobře umíš vyjednávat a prodat se.

IČO je více/méně standard, firmy to často preferují protože je to levnější než zaměstnanec.