AI a poker

AI a poker
« kdy: 24. 06. 2020, 22:54:17 »
Caute, mozno ste zachytili informaciu o tom, ze niekto naprigramoval taky program, ktory pozna pravidla pokru a je velmi vysoko rpavdepodobne, ze porazi hracov velmi lahko a rychlo.
myslim,ze som to cital na zive.cz alebo niekde tak, neviem popravde.

MOja otazka co si o tom myslite.

Ak mozem rpidat svoj nazor, tak tu je:
Nakolko to je zaujimava tematika, nastudoval som si pravidla pokru, blackjacku a rulety. :D Nieco po cesky,nieco po eng, ak by mal niekto zaujem - nech sa paci tu su naprikald pravidla rulety ale v cestine, poker som cital na tej istej stranke v eng.. celkom dobre strategie davaju ak tu mam nejakeho vasniveho pokroveho hraca  :D  ;)
No ale v podstate by ma najviac zaujimalo ako AI rozozna kedy hrac blafuje, nevidi jeho facial expressions ani nic, tak ako ? Mozno je ludske spravanie tak typicke, ze robime rovnake veci vzdy ked blafujeme, ale to neviem presne, podla akeho vzorca to programovali..
Kazdopadne, co si o tom myslite, kde bude zadrhel ?

Re:AI a poker
« Odpověď #1 kdy: 24. 06. 2020, 23:33:30 »
AI se neprogramuje, nanejvýš dostane pravidla hry, blafovat a odhadovat cizí blafování se učí hraním - nejspíš ale ne z výrazu obličeje, ale analýzou předchozích her.  :)

« Odpověď #2 kdy: 24. 06. 2020, 23:49:40 »
Odhaduji že u dobrých hráčů ten výraz tváře stejně není moc použitelným zdrojem informací.

Jinak AI není vždy že se "vše naučí sama".  Tedy rozhodně existují i způsoby které se "programují" a ani nepotřebují databázi odehraných her k učení.  Pro takovéto "hry" (deskovky, poker) mně osobně i přístupy bez silné závislosti na trénovacích datech přijdou lepší - jsou to případy kde to že někdo vyhraje nutně neznamená že hrál dobře, apod.

No, já ale nejsem AI expert, řešil jsem to jen jako vedlejší obor... od kolegů jsem před lety zaslechl i konkrétně o poker AI soutěži (ale ani nevím jestli to nakonec psali).

« Odpověď #3 kdy: 25. 06. 2020, 13:15:49 »
A co takto skusit google? Poker AI a hned mas kopec info. Hned prvy github
https://github.com/fedden/poker_ai

« Odpověď #4 kdy: 25. 06. 2020, 13:30:57 »
Jinak AI není vždy že se "vše naučí sama".  Tedy rozhodně existují i způsoby které se "programují" a ani nepotřebují databázi odehraných her k učení.

trend směřuje k učení se z her, kde hraje AI sama se sebou. Databáze lidmi odehraných her jsou omezené. AlphaZero poráží nejlepší lidské hráče, aniž by znala jedninou lidskou partii.
« Poslední změna: 25. 06. 2020, 13:32:59 od A.P.Hacker »

« Odpověď #5 kdy: 25. 06. 2020, 13:34:16 »

« Odpověď #6 kdy: 01. 07. 2020, 20:46:15 »
AI se rozhoduje na základě pravděpodobnosti a v každém kole zná všechny možnosti. Nikdy neudělá chybu. Těch pár % jistoty navíc, co si oproti normálnímu hráči dokáže spočítat, rozhoduje celý hry.
V online pokeru, kde je každý tah omezen třeba na 10 sekund, je v podstatě nemožné proti tomu vyhrát. To je konec online pokeru.
Je tam sice určitý prvek náhody, ale ten z části eliminujete správným money managementem.