Notebook s Ryzen 4500U/4700U a podpora v Linuxu

kv

Re:Notebook s Ryzen 4500U/4700U a podpora v Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 07. 08. 2020, 09:09:22 »
Mám Lenovo T14 s 4750U. Nainstaloval jsem debianem testing, funguje mi všechno co jsem zkoušel kromě mikrofonu (měl by začít fungovat s kernelem 5.8). Nezkoušel jsem čtečku karet a otisků prstů. Jediný zádrhel při instalaci byl, že bez nainstalovaného firmware-amd-graphics nenaběhne grafika. Stačí přepnout do konzole doinstalovat a restart. Instaloval jsem z testing net-inst obrazu. Výkon je famózní, nemůžu si stěžovat.

Potvrzuju, ze mikrofon s 5.8.0 funguje. Uspani ti normalne funguje? Me to pres noc sezere 15% baterky, coz si myslim, ze neni normalni. Taky zavirani vika, vytahovani napajeni se mi zda ze notebook "probudi", nic takovyho nepozorujes? Dik.
Uspání normálně funguje. Zkusil jsem to a zavření víka opravdu notebook probudí, odpojení zdroje ne. Spotřebu při uspání jsem nesledoval, ale zkus si projít bios. Např. je tam volba, kdy notebook i při uspání napájí USB.


Re:Notebook s Ryzen 4500U/4700U a podpora v Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 07. 08. 2020, 18:04:17 »
Preboha prečo AMD.a Ubuntu..


Contents

    1 Platinum sponsors of openSUSE
        1.1 AMD
    2 Silver Sponsors of openSUSE
        2.1 B1 Systems GmbH
        2.2 Core Backbone
        2.3 Heinlein Support
        2.4 MARVELL
        2.5 TUXEDO Computers

https://en.opensuse.org/Sponsors
Tak jsem si dal poradit a udělal jsem flashdisk s nejnovějším openSUSE. Během bootu se to seklo a ani to nenajelo. Splash screen se přestal hýbat, Num Lock, Caps Lock přestalo reagovat. ...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook s Ryzen 4500U/4700U a podpora v Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 07. 08. 2020, 19:23:11 »
Teď se mi dostalo do pracek LENOVO ThinkPad E15 Gen2 - Ryzen5-4500U
[...] Jsem zvyklý, že když tohle udělám na něčem s Intelem, nebo Nvidii, tak že to buď funguje nebo mi to nabídne stažení nesvobodného ovladače grafiky[...]
dle vlakna na AMD do 20.04 to chce dat novejsi jadro, tim ze samotnej ovladac AMD je soucasti jadra (amdgpu), nemuze ti ho nabidnout ke stazeni jako u uzavreneho ovladace Nvidie...

pro aktualizaci jadra z Ubuntu Mainline muzes pouzit nastroj mainline (jde o fork puvodniho nastroje UKUU kterej presel na placenej model)

Re:Notebook s Ryzen 4500U/4700U a podpora v Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 07. 08. 2020, 21:12:09 »
dle vlakna na AMD do 20.04 to chce dat novejsi jadro, tim ze samotnej ovladac AMD je soucasti jadra (amdgpu), nemuze ti ho nabidnout ke stazeni jako u uzavreneho ovladace Nvidie...

pro aktualizaci jadra z Ubuntu Mainline muzes pouzit nastroj mainline (jde o fork puvodniho nastroje UKUU kterej presel na placenej model)

To není můj notebook. Jen mi zrovna procházel rukama, sám uvažuji o miniPC Asus PN50 s Ryzen 7 4800U a vzpomněl jsem si na toto vlákno, že tu někdo řešil notebook s těmito procesory, tak jsem to prubnul. Nic víc, nic míň.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook s Ryzen 4500U/4700U a podpora v Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 07. 08. 2020, 22:59:26 »
To není můj notebook. Jen mi zrovna procházel rukama, sám uvažuji o miniPC Asus PN50 s Ryzen 7 4800U a vzpomněl jsem si na toto vlákno, že tu někdo řešil notebook s těmito procesory, tak jsem to prubnul. Nic víc, nic míň.
jen sem napsal proc ti to nenabidne stazeni nesvobodneho ovladace a nastroj na snadne povyseni jadra... nic vic, nic min ;-)