Program pro zpracování vCard (soubor.vcf)

Program pro zpracování vCard (soubor.vcf)
« kdy: 16. 06. 2020, 20:28:20 »
Hledam nakej program pro zpracovani vcf-souboru. Vyexportoval sem si vsechny kontakty ze smartfounu a potrebuju nakej nastroj pro zpracovani. Vyhledat/sloucit dubiozni entity, sloucit ruzna cisla pro jednu osobu, atd. Nejlepe kdyby zvladl vsechny formaty (vCard 2.1, 3.0, 4.0), a vsechny kontakty v jednom souboru.

Pro linux apt nenajde nic, jen nake knihovny pro python nebo co. Pro windows sem neco nasel, jenze nic z toho nefungovalo. Ja vim ze je to jen textovej soubor a vlastne bych mohl pouzit treba vim, ale ja hledam neco normalniho, alespon nake zakladni gui, vyhledavani, "normalni" nazvy polozek, atd. Nechci tohle delat na smartfounu, na to patlani nemam nervy. Radsi bych to takhle spracoval na PC, a pak spatky naimportoval zpatky.
« Poslední změna: 16. 06. 2020, 21:16:11 od Petr Krčmář »

RDa

• 1 736
    • Zobrazit profil
Re:Program pro spracovani vCard (soubor.vcf)
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2020, 21:05:16 »
Nebude jednodussi to nechat syncnout do Googlu a pak si to pres web editovat?
Alternativne do Thunderbirdu nebo Outlooku.

Ale vy chcete nejakou samospasnou magii, co vam v tom uklidi... to se nahledate :)

Re:Program pro zpracování vCard (soubor.vcf)
« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2020, 21:33:01 »
Kdysi jsem hledal neco jednoducheho pro Windows - proste otevrit VCF soubor, zdeditovat kontakty a ulozit. A nenasel jsem nic smysluplneho. O pozadovanych pokrocilejsich funkcich ani nemluvim. Prijde mi to divne, vzhledem k tomu ze tu pitomost s Androidem ma dneska kdekdo a export/import do VCF je asi jedina smysluplna vec, co umi. Takze kdyby nekdo o necem vedel, taky bych byl rad. Ne, posilat to pochybnym smejdum typu Google fakt nebudu, jen  tim obcas potrebuju pracovat jako s textakem.

Re:Program pro zpracování vCard (soubor.vcf)
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2020, 15:45:20 »
Docela dobře umí upravovat kontakty https://www.phonecopy.com Windows client synchronizuje složku s vcard.