Ostrý systém z dualbootu vo virtuálke

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ostrý systém z dualbootu vo virtuálke
« Odpověď #30 kdy: 14. 06. 2020, 02:15:00 »
no stale mas moznost to proste zkusit, je mozne ze tve W10 resp. tve zelezo Vs virtual, projde "migrace" "tam" a "zpet"...

pokud bys ale zkousnul ze Windows budou jen ve virtualu, zkusil bych obracene, ze zeleznej_linux by mel disk pro virtual_windows na k sobe pripojenem disku a v virtual_linux bys zkusil virtual pustit s daty smerovanejma pres to sdileni z zeleza, samozrejme by nesmeli bezet virt_win v obou linuxech najednou a zaroven vubec netusim jak se ty virt_win nad virt_lin budou chovat, nicemene VirtualBox to zda se umi jen s AMD CPU

s ESXi pripadne XEN kterej to ma asi podobne, mam nulove zkusenosti takze nebudu k tomu ani polo-obecne ci polo-teoretizovat :)


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ostrý systém z dualbootu vo virtuálke
« Odpověď #31 kdy: 14. 06. 2020, 02:35:19 »
aha, no ja mám Intel, takže nested virtuálky odpadávajú... hm.. fakt už neviem... skúsim to ešte premyslieť a uvidím ako to vyriešim. Možno by som mohol to spraviť nasledovne:

ostré systémy:
Linux (osobný)
Linux (pracovný)

v oboch mať virtuálky, na rovnaký Windows, pričom ten by bol skutočne virtuálny systém. (takže no problem s databázou s hardvérovými info)
v osobnom mať navyše vo VirtualBoxu aj Linux (pracovný) (takým spôsobom ako som teraz riešil ten Windows).

Síce by som nepristupoval z osobného cez pracovný na Windows, ale len priamo z osobného na pracovný Windows vo virtuálke. Takže není problém s Windows hardware databázou, není problém s nestovaním, není problém s prepínaním medzi systémami.
« Poslední změna: 14. 06. 2020, 02:38:46 od Gabriel Mlocik »

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ostrý systém z dualbootu vo virtuálke
« Odpověď #32 kdy: 14. 06. 2020, 19:43:52 »
Tak ani som to nevedel ale našiel som spôsob ako vo virtuálke mať len jeden systém, ak je naišntalovaný na stejnom disku ako host systém. Je možné totiž virtuálke priradiť aj množinu partícií a teda nemusím priradiť celý disk.

Kód: [Vybrat]
VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename /path/to/file.vmdk
  -rawdisk /dev/sda -partitions 1,5
« Poslední změna: 14. 06. 2020, 19:47:56 od Gabriel Mlocik »

Re:Ostrý systém z dualbootu vo virtuálke
« Odpověď #33 kdy: 15. 06. 2020, 09:21:53 »
Pokud tak chceš udělat windows, tak by to bylo možné řešit následovně:
1. ve windows udělat zálohu systému (pokud tuší správně jmenuje se to něco jako zálohování a obnovení windows 7)
2. ve virtuálce nabootovat z instalačního média windows a zvolit obnovení systému ze zálohy a dá tomu tu zálohu.
Nevýhodou je, že potřebuješ nějaký disk navíc (nebo můžeš zálohovat na síť), ale mohlo by to vyřešit problémy s drivery windows pro tu virtuálku a i ti to udělá samo uefi a takové věci...