Vyhoreni

kemik

Vyhoreni
« kdy: 02. 06. 2020, 10:57:27 »
Ahoj lidi jak resite vyhoreni a nechut k praci. Dostal jsem ted projekt na implementaci komunikace mezi ruznymi systemy, propojeni ERP s jinym systemem + eshopem a vubec se mi do toho nechce, citim akorat silenou nechut k tomu. Po nekolika letech programovani me uz to nebavi to jako driv, spis me to stve a nadavam u toho. Mate nekdo radu kdo programuejete uz cele dekady? :) Ma tohle nejake reseni? Zmenit profesi nebo zmenit firmu nebo programovaci jazyk?


Re:Vyhoreni
« Odpověď #1 kdy: 04. 06. 2020, 17:47:34 »
Uz cele dekady? Ty programujes kolik dekad uz? Ja ted delam s jednim dedou a je to hruza, a rikam si, ze az budu starnout, tak uz se musim stranit vyvoje. Pokud budu programovat, tak uz jenom maintanance v teplem mistecku v korporatu. A kdyz nebudu progamovat, tak postupne prejit na nejakou ridici pozici. Eventualne ke staru by jeste stalo za uvahu statni sprava, popr. univerzity.

A btw, vzdycky se divim sul inum co vyrabi sra cky a rikam si, jak to ty lidi vubec muze bavit produkovat v jednom kuse takove sh i ty. Nekteri programatori nedelaji nic jineho, nez ze vzdycky a zcela zasadne se vsim nejak vy je bou, zblasti, zamotaji izolackou a potom se ustavicne v tom mrdniku co si udelali stezuji na praci a porad nadavaji. Pripominaji prasata co se valeji ve svych vlastnich lejnech.
« Poslední změna: 04. 06. 2020, 17:50:18 od PetrK »

alex6bbc

  • *****
  • 1 459
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyhoreni
« Odpověď #2 kdy: 04. 06. 2020, 21:39:40 »
Dostal jsem ted projekt na implementaci komunikace mezi ruznymi systemy, propojeni ERP s jinym systemem + eshopem a vubec se mi do toho nechce, citim akorat silenou nechut k tomu. ..... nebo programovaci jazyk?

A jsi nastvany na programovani a IT vseobecne, nebo jen zrovna na jazyk, knihovny, technologie co musis zrovna pouzivat?
Pokud by ti pomohla zmena, tak zkus v tom aktualnim projektu pouzit nejake jine nastroje, programovaci jazyky.
Napriklad musis vyrezit konverzi dat a plneni databaze pro eshop, tak to udelej v jinem programovacim jazyce.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyhoreni
« Odpověď #3 kdy: 05. 06. 2020, 09:26:55 »
Nikdy jsem na tom nebyl až tak špatně, ale když už mě to po třech dekádách nebavilo, udělal jsem toto:

- vylezl na sedmitisícovku
- odjel do favely (slumu) v Riu
- následně bydlel nějakou dobou na Altiplanu mezi lamami (tím nemyslím retardy, ale milá zvířátka)

Po nějakém čase jsem se vrátil do civilizace a jedu v klidu jako self-employed v civilizované zemi.