Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji

Existuje nějaká možnost, jak používat Vzdálenou plochu ve Windows 10 takovým způsobem, aby byla využita grafická karta počítače, ke kterému se připojuji?
Vím, že existuje technologie RemoteFX, která to umožňuje, ovšem pouze za předpokladu že cílový systém je virtualizovaný. Jde to nějak i bez virtualizace?

Třeba, pokud se nepletu, tak ve Windows 10 2004 je obsažen Windows Subsystem for Linux 2, který grafiku nějakým způsobem virtualizuje či do budoucna virtualizovat má (nejsem si jistý, v jakém je to nyní stádiu).
Nebylo by možné tu virtualizaci nějakým způsobem použít k tomuto účelu?

Jde mi o to, aby se vzdálená plocha za předpokladu dostatečné síťové konektivity chovala co nejblíže tomu, jak kdybych byl u daného počítače fyzicky přítomen a to včetně spouštění úloh využívajících grafickou kartu.


Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2020, 21:25:38 »
Tohle by mělo řešit libovolné VNC, ne?

Hrávali jsme přes to Unreal Tournament na školních tenkých terminálech :-) byl tam sice stálý lag někde ke 100 ms (encoding video streamu), ale tehdy jsme byli kovaní odezvou ISDN a byli zvyklí.

Dnes jsou i nízkolatenční VNC řešení.

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2020, 22:10:07 »
Když jsem kdysi hledal řešení s co nejmenší latencí, tak jsem narazil na tyto dvě:
- Steam In-Home (Steam Link)
- Moonlight

Steam In-Home je sice dělaný pro lokální síť, ale možná by to šlo i pro napojení přes internet. I když je určen pro hraní her, tak jde zobrazit i plocha

Moonlight by měl fungovat i přes internet, ale potřebuješ Nvidia kartu.

Zkoušel jsem oboje a fungovalo to na lokální síti, ale ovládáním mně moc nevyhovovalo. Teď je vývoj u obou zase o kus dál, tak můžeš zkusit zda by se ti to hodilo.

PS: Myslím, že RemoteFX potřebuje Windows Server a nainstalovaný Hyper-V. Není podmínka, že musíš mít vytvořenu virtuálku, protože Hyper-V je virtualizace type 1, takže samotný hostitel se změní ve virtuálku (to je také důvod proč samotné nainstalování Hyper-V ubere výkon, dřív to tak bylo, nevím jak teď).

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2020, 23:10:44 »
Měl jsem namysli spíš klasickou vzdálenou plochu ve Windows využívající protokol RDP a to zejména z důvodu, že se připojím z libovolného PC, aniž bych do něj musel cokoliv instalovat (někdy ani není ta možnost).

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #4 kdy: 02. 06. 2020, 23:26:19 »
[...] připojím z libovolného PC, aniž bych do něj musel cokoliv instalovat [...]
https://pendriveapps.com/software/portable-vnc


Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2020, 00:17:11 »
Měl jsem namysli spíš klasickou vzdálenou plochu ve Windows využívající protokol RDP
Klasika znamená klasické limity, které RDP a VNC má, víc z toho nevymáčkneš.

Citace
Třeba, pokud se nepletu, tak ve Windows 10 2004 je obsažen Windows Subsystem for Linux 2, který grafiku nějakým způsobem virtualizuje ... Nebylo by možné tu virtualizaci nějakým způsobem použít k tomuto účelu?
Napojit se přes RDP do Windowsu > Windows by se "napojil" do Linuxu > Linux by se "napojil" zpět na plochu Windowsu... Hmm nějak mě nenapadá jak to využít, aby to fungovalo líp než RDP/VNC/Teamviewer.

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2020, 11:46:11 »
Dobře, uznávám tedy, že klasické RDP je poněkud omezující. Akceptuji tedy, že je nutno na server i klient instalovat odpovídající software.
V každém případě by to však mělo být řešení nezávislé na službách třetích stran... tedy přímé propojení dvou PC bez toho, aniž by to běželo přes cizí server či bylo nějakým způsobem provázáno s cloudem.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #7 kdy: 03. 06. 2020, 23:58:46 »
Dobře, uznávám tedy, že klasické RDP je poněkud omezující. Akceptuji tedy, že je nutno na server i klient instalovat odpovídající software.
V každém případě by to však mělo být řešení nezávislé na službách třetích stran... tedy přímé propojení dvou PC bez toho, aniž by to běželo přes cizí server či bylo nějakým způsobem provázáno s cloudem.
goto vnc... VNC z principu vyuziva grafickou karty na stroji kde server bezi, to jak bude na klientovi zobrazeni rychle zalezi na pouzitem serveru, klientu a jejich nastaveni...

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #8 kdy: 04. 06. 2020, 14:18:22 »
Ano, VNC asi bude správná cesta. Ale existuje nějaký který nevyužívá služeb třetích stran (tzn. nejede to přes jejich servery, nevyužívá cloud a nevyžaduje registraci) a je zdarma?

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #9 kdy: 04. 06. 2020, 15:09:39 »
Ano, VNC asi bude správná cesta. Ale existuje nějaký který nevyužívá služeb třetích stran (tzn. nejede to přes jejich servery, nevyužívá cloud a nevyžaduje registraci) a je zdarma?

VNC žádné servery třetích stran nevyužívá. Instalujete VNC server na remote pc a VNC klient na lokální pc, klientem se připojíte na remote a jedete. Na výběr máte více implementací VNC serveru i klienta, často jsou zdarma a opensource.

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #10 kdy: 04. 06. 2020, 15:13:55 »
Ano, VNC asi bude správná cesta. Ale existuje nějaký který nevyužívá služeb třetích stran (tzn. nejede to přes jejich servery, nevyužívá cloud a nevyžaduje registraci) a je zdarma?

VNC žádné servery třetích stran nevyužívá. Instalujete VNC server na remote pc a VNC klient na lokální pc, klientem se připojíte na remote a jedete. Na výběr máte více implementací VNC serveru i klienta, často jsou zdarma a opensource.

Ano, přesně takhle bych si to představoval. Nicméně, řešení, co jsem doposud našel třetích stran využívají a to patrně proto, aby je mohli využívat i lidé, kteří nemají veřejnou IP adresu.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #11 kdy: 04. 06. 2020, 19:04:57 »
Ano, přesně takhle bych si to představoval. Nicméně, řešení, co jsem doposud našel třetích stran využívají a to patrně proto, aby je mohli využívat i lidé, kteří nemají veřejnou IP adresu.
Ktere VNC reseni vyuziva 3rd? napada me jen RealVNC ktere NEmusi pouzivat 3rd pro spojeni, ale ma moznost zalozit si ucet abys synchronizoval seznam "oblibene" mezi klientama, mozna i lezl pres WWW, ale urcite to neni potreba...

Nepouzivam Windows->VNC->Windows a i pri Linux->VNC->Windows neresim rychlost zobrazovani (u Linux->VNC->Linux bych doporucil client Remmina a server x11vnc), ale projdi/vyzkousej si napr.:

https://www.uvnc.com
https://tigervnc.org/
https://tightvnc.com/
https://www.realvnc.com/en/connect/download/vnc

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #12 kdy: 01. 02. 2021, 14:21:41 »
Tak nakonec zkouším TightVNC, ovšem narazil jsem na problém.
K počítači, na kterém běží server je připojeno více monitorů, přičemž žádný nemá rozlišení 1920x1080, zatímco klient má jediný monitor s fullHD rozlišením.
Když se na server připojím, zobrazují se mi všechny jeho monitory, zmenšené na jeden monitor klienta.

Dá se nějak docílit toho, aby se to chovalo stejně jako vzdálená plocha a na straně klienta se mi zobrazil jediný monitor s fullHD rozlišením?

BoaR

Re:Vzdálená plocha s využitím grafiky PC, ke kterému se připojuji
« Odpověď #13 kdy: 01. 02. 2021, 18:43:24 »
Ano da, pravym tlacitkem na plochu, a zmenit rozliseni, a nepotrebne monitory.