Nabíjení mobilu

Nabíjení mobilu
« kdy: 14. 05. 2020, 15:55:00 »
Dobrý den. Mám problém s mobilem. Když ho připojím na nabíječku rozsvítí se ledka signalizující napájení a mobil hlásí že se nabijí ale procenta nabytí nestoupají ale klesají. Stáhnul jsem si aplikaci na měření proudu a zjistil jsem že se nabíjí je 60mA což my přijde málo. Zkoušel jsem různé kabely a adaptéry ale bez výsledku.Nyní my aplikace hlásí nabíjený 1A ale procenta pořád klesají.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2020, 16:04:39 »
zkus jinej kabel a jinou nabijecku, nebo aspon z usb protu nb/pc ktere by melo davat cca 500mA... 60mA je samozrejme nesmyslne malo a nemuze to nabijet pokud je telefon zapnutej a pri vypnutem by to trvalo "tejden"...

Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2020, 16:09:45 »
Ozkoušel jsem tři nabíječky a asi pět kabelů a pořád stejné z počítače to píše ze začátku 500mA ale po půl minutě to klesne na 30mA

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2020, 16:30:13 »
To je nejake divne. Me to napriklad zpusoboval spatny kabel. Stejne tak muze byt duvod nabijecka, ktera dava mene nez 5V.
Pokud to nefunguje s zadnou nabijeckou/kabelem (nejlepe test s origo nebo od vyrobce mobilu), tak to reklamuj. Mimochodem, cim to tedy nabijis, ze ti jeste funguje?

Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2020, 16:33:15 »
Připojil jsem mobil na laboratorní zdoj a aplikace začala psát 1A ale na zdroji se střídalo 480mA a 5mA a pak se to ustálilo na 250 mA ale aplikace psala 1A.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2020, 16:57:10 »
Zkousel jsi obycejnou USB hloupou nabijecku? Ty nove se s mobilem domlouvaji na napeti a proudu, tam muze dojit pripadne k zadrhelu. Klasicka obyc USB nabijecka dava 0.5A na 5V a nemel by byt rozdil mezi ni a laboratornim zdrojem.
(Pripadne ji zkus pripojit primo jen + a - bez datovych vodicu, pak uz tam urcite nebude rozdil proti laboratornimu zdroji.)

PS:te aplikaci bych asi neveril

Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2020, 17:01:21 »
Napájel jsem micro usb konektor na drátky a připojil ke zdroji. nyní zdroj ukazuje 1A což se mi líbí ale musím si pohrát s konektorem než se to začne nabíjet. Nečistoty v konektoru v mobilu nemám(Mám vodotěsný mobil s krytkami na nabíjení takže se tam nic dostat nemohlo takže se bojím že se konektor uvolnil z plošného spoje, dá se to rekalmovat?)

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2020, 18:59:02 »
Ja bych to takhle slozite nerozebiral. Proste se nenabiji, to je duvod k reklamaci. Duvod at si najde obchodnik/vyrobce.
Velmi pravdepodobne je v mobilu chyba, i uvolneny konektor by byla nejspis chyba designu.

Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #8 kdy: 14. 05. 2020, 19:53:04 »
Zbytecne to netrapte a jdete to reklamovat. Utrzeny USB konektor jsem uz zazil. Na poprve pry reklamace neprosla s oduvodnenim, ze vse funguje. Tak nastoupil znalecky posudek s foto z 3D rentgenu a uz to slo.

Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2020, 01:10:44 »
Utržený konektor to nebude, protože při utrženém konektoru bys tam nenaměřil žádný el. proud. Spíše bych to viděl na vadnou baterii v mobilu.

Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #10 kdy: 16. 05. 2020, 15:44:33 »
Mám podobný problém ( microUSBé)
1.  správně funguje datová komunikace a nabíjení z datového portu. V nabíjecím portu se to chová divně: nabíjíse jednotky-desítky sekund ale pak to skončí na nule. Indikátor na mobilu hlásí chybně plný počet čárek, ale diagnostický program  správně skutečné napětí (třeba 3.8voltů). Po znovuzapojení se nenabíjí vůbec. Po nějaké hodině se indikátor "srovná".
Přitom mobil píská., což jiný nedělá

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nabíjení mobilu
« Odpověď #11 kdy: 16. 05. 2020, 15:48:04 »
Pokud máš konektor zapojený nadoraz (ne "co tam jde", ale fakt až úplně nadoraz) a funguje to jen v nějaký poloze apod., je to jasný - vadnej konektor v mobilu (pravděpodobně utrženej z desky).

Měl jsem v ruce několik flashek se stejnou vadou (někdy šly, jindy ne - vždy utržený z desky) a pár mobilů. Flashky jsem většinou opravil, ale na microUSB jsem neměl dost zkušeností (zkoušel jsem, nedopadlo to nejlépe ;D ).

Pokud je v záruce, tak je jasné, co s tím...