NVIDIA Jetson Nano a M.2

NVIDIA Jetson Nano a M.2
« kdy: 13. 05. 2020, 00:03:07 »
Jetson nano má M.2 slot M.2 Key-E ktorý neni kompatibilný s M.2 key-B a M.2 Key-M (štandard u SSD)

Dalo by sa to Key-E cez nejaký adaptér previeť na klasickú M.2, ktorú podporujú SSD? Alebo akým spôsobom k JetsonNano pripojiť SSD (cez USB to bude asi pomalé nie?).


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVIDIA Jetson Nano a M.2
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2020, 11:30:35 »
Protoze tam jsou 4x USB3, tak nejjednodussi bude pouzit USB/SATA redukci. Rychlost na TX2 je akceptovatelna (300+MB/s), na nano, coz je TX1 by to melo byt taky v pohode.

Pozor na to, ze TX1/TX2 nemaji moc dobrej kontroler, a nerozumi si to s nekteryma UASP prevodnikama, tak je treba black-listovat.

V slotu M2/E pro Wifi bys mohl nainstalovat napr. kartu s 2x SATA portama a radicem ASMedia.

Pro M2/B (SATA) neni vyvedeno vubec SATA rozhrani, protoze ten SATA kontroler je v Tegre velice marnej (nepodporuje napr. hotplug), tak se to snazili zazdit jen co to jde.. nicmene by to vyzadovalo upravu DTS/pinmuxu, abys sata vyvedl.

Pro M2/M (PCIe) existuji alternativni (ne-nvidia) carrier boardy do kterych muzes strcit ten nano modul.

PS. Jak to planujes pouzivat? Jako desktop nebo stavis nejake zarizeni?

Re:NVIDIA Jetson Nano a M.2
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2020, 23:54:30 »
...

Ahoj ďakujem za info. Chcel by som to používať ako ako hračku / vedľajší "desktop" / domáci server / mašinu na experimentovanie s ARMom atď. Samozrejme výkonovo sa to na X64 nechytá ale ako hračka to neni zlé. Chcel by som si na tom niečo aj naprogramovať

Re:NVIDIA Jetson Nano a M.2
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2020, 17:09:31 »
Kedze je tam USB3 tak v pohode USB/SATA a ide to minimalne tak rychlo ako RPI4.+ mas tam 4x usb3 Samozrejme budes bootovat s SD karty ale to je detail.
Mne na tom bezi Debian a custom server pre ESP32-CAM nieco ako domace security. Bezi to 24/7 bez jedineho problemu. S praxe kazdopadne doporucujem externy ventilator a inak sa to da v pohode pouzit aj ako desktop. Idealne to je na vypocty (skrz GPU) kde mi to s OpenCV bezi uplne v pohode. Este poznamka urcite si k tomu zaobstaraj poriadny adapter. Ono to pojde aj s usb ale velmi rychlo narazis na limit.