Raspberry Pi 4 4k/60Hz nefunguje

ajne

  • ***
  • 201
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry Pi 4 4k/60Hz nefunguje
« Odpověď #30 kdy: 14. 05. 2020, 06:57:01 »
Citace
Ona je otázka, čeho si přesně malina všimne, v tom napájení. Kde měří a jak to měří. Jestli má třeba detektor "špiček směrem dolů" a jak rychlý... Jestli měří +5V, tak nemusí vůbec nic vědět o dějích, které se odehrávají na Vcore (odhadem kolem 1V jmenovité napětí). Co když nedostatečná filtrace při větší zátěži nevybírá špičky dlouhé řádově nanosekunda (+/- 2 řády) = převedeno na frekvenční pásmo Gigahertz +/- autobus... není keramický kondík jako keramický kondík, lambda/4 invertuje impedanci apod.

To je otázka, HW natolik prozkoumaný nemám a jediné info co jsem našel, byl trochu starší příspěvek, že je tam dedikovaný čip, který se stará o kontrolu napětí. Ale jak měří a co konkrétně, to nevím. Ale mělo by to snad mít i zpětnou vazbu z hlavního čipu. Každopádně z vlastní zkušenosti vím, že jakmile se RPi napájení byť trochu nepozdává, hned dává upozornění - zkoušel jsem různé zdroje, včetně různých powerbank a často jsem dostával upozornění, byť deska šlapala kompletně v pohodě. Ale testoval jsem to u Pi3, čtyřka to může mít zase jinak.