hostapd: skrytí ssid - parametry start_disabled=0 ignore_broadcast_ssid=x

Na začátek se zeptám, je možná provozovat síť uplně bez beacon packetů na straně AP? V dokumentaci se mi něco nezdá na obou volbách.  Jako kdyby tam byly dány uplně s jiným záměrem, v jiné době nebo uplně někým jiným. Očekával bych, že první volba ignore broadcast_ssid... bude mít i hodnotu např 3, při který se broadcast SSID uplně vypne.

Taková hodnota tam ale není, ale existuje jiný parametr start_disabled. Místo bohatého popisu jen 8slovný komentář.



Je jasné, že klient musí SSID zadat ručně, ostatně jako při skrytém SSID. Nemají klienti pak nějaké problémy se  AP připojit ?  Například až na několikátý pokus nebo nutnost zadat nějaké informace navíc (číslo kanálu?)?

Máte někdo s tím zkušenost, jak to chodí?

Kód: [Vybrat]
# Send empty SSID in beacons and ignore probe request frames that do not
# specify full SSID, i.e., require stations to know SSID.
# default: disabled (0)
# 1 = send empty (length=0) SSID in beacon and ignore probe request for
#     broadcast SSID
# 2 = clear SSID (ASCII 0), but keep the original length (this may be required
#     with some clients that do not support empty SSID) and ignore probe
#     requests for broadcast SSID
ignore_broadcast_ssid=0

# Start the AP with beaconing disabled by default.
#start_disabled=0

Pak otázka z jiného soudku, jsou frekvenční kanály Wifi ostře ohraničené nebo jde jen o analový efekt "zisku"? Protože se mi stala třeba jedna věc, že když sniffuji v monitor modu na kanálu 1, zachytává se i traffic na kanálu 3 (a karta nepřeskakuje) .Zatím jsem nezkoumal, zda RSSI je odlišný při poslouchání na kanálu šejdrem.

A za další, odkdy má 2.4GHz šířku "80MHz" ,- mám to v možnosti monitor modu sniffování si zvolit 20 40 80. nějak to možná souvisí s předešlou otázkou. (Potom ale jak probíhá zůžení-zšíření a co je nativní frekvenční šířka wifi karty)?


=> je možná provozovat síť uplně bez beacon packetů na straně AP?
Len po úprave klientského drivera pre kartu v PC.