Vplyv ekonomického kolapsu na IT

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #15 kdy: 29. 03. 2020, 21:03:05 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?


Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #16 kdy: 29. 03. 2020, 21:17:18 »
Xaver LIVE s hostem: Dominik Stroukal

youtube.com/watch?v=qtJm4ed61Wc

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #17 kdy: 29. 03. 2020, 21:20:25 »
Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?

zalezi, kde budou koncit penize tisknute narodnimi bankami, tam bude rust dalsi bublina. Da se cekat, ze budou zavedena omezeni na vlastnictvi nekterych komodit.

krypto je asi nejbezpecnejsi. Zlato asi rust bude, ale cetl jsem, ze v USA chteji omezit jeho vlastnictvi, stejnym zpusobem jako FDR v tricatych letech. Nemovitosti se asi kratkodobe propadnou z duvodu propadu cestovniho ruchu a problemu se splacenim hypotek, ale na druhou stranu je budou skupovat entity prisate na zdroje penez od narodnich bank. QE politika zatim vzdy vedla k rustu cen nemovitosti. Da se cekat, ze velka cast penez od narodnich bank pujde do zachrany hypotecniho trhu.
« Poslední změna: 29. 03. 2020, 21:24:04 od A.P.Hacker »

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #18 kdy: 29. 03. 2020, 21:31:09 »

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #19 kdy: 29. 03. 2020, 21:31:54 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?
Mám to chápať tak, že výsledkom bude hyperinflácia? Nie som ekonóm.


Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #20 kdy: 29. 03. 2020, 21:37:44 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?
Mám to chápať tak, že výsledkom bude hyperinflácia? Nie som ekonóm.

v kratkodobem horizontu nemusi, pokud budou centralni banky jen kupovat nesplatitelne pohledavky jako v roce 2008, penize nebudou koncit v realne ekonomice

tralala5

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #21 kdy: 29. 03. 2020, 21:50:54 »
Ako podľa vás nadchádzajúca kríza, ktorá bude oveľa katastrofálnejšia než tá z 2008 roku, možno horšía ako tá z 1929 roku ovplyvní IT? Doteraz to boli samé náreky, že "lidi v IT došli", že firmy by chceli naberať, ale nemajú koho, že mzdy rastú príliš rýchlo (toto je úplna lož, mzdy rástli práve extrémne slabo a pomaly v porovnaní so životnými nákladmi najmä na bývanie). Budú v IT čistky? Začne sa masívne prepúšťať a ukáže sa, že zas až taký nedostatok to nebol a išlo len o dovoz lacných ukrajincov/rusov a pod?

Ktoré sektory sú najviac ohrozené? Podľa mňa všetci tí patlači CRUD webov, jeden nerozoznáš od druhého, čiže rôzni Node.JS patlalovia a spol to majú zrátané, lebo už nebudú mať tie webiky ani komu robiť.

Prepustili už niekoho z vás alebo vám znížili mzdu?

Podla mna to tu pojde uplne do sraciek. Teraz to politici riesia kratkodobo a spravia si tu balicek opatreni ktory bude za tri mesiace absolutne k nicomu a mozu balickovat znova.

Ide o to, ze Slovenska ekonomika je o to viac krehka pretoze tu mame 4 automobilky a polovica firiem nedokaze prepruzit jeden mesiac bez toho aby ich stat nemusel dotovat. Kokos, ved bol prieskum, ze 95% firiem robi opatrenia.

Toto je VELKA VEC a ja mam moc kesu v banke a neviem co teraz rychlo s nim. Chcel som este pockat a zobrat si hypo ale ja to asi proste vykesujem vsetko naraz a budem mat pokoj, do nejakeho 3+1 v okresnom meste a cau. Treba teraz rychlo niekam vlozit peniaze pretoze tu ohladom toho bude panovat velka neistota a nemas ponatie o tom ako to dopadne s eurom.

Co som ja spravil je

1) Cast penazi som si vybral bankovky z bankomatu, vzdy ked idem do mesta na nakup tak vytiahnem par tisic, dokopy asi 20 000 a to aj staci. Je dobre mat nejaky kes po ruke v kazdom pripade.
2) Asi 750k mam v ceskej banke v ceskych korunach
3) 20k mam na firemnom ucte
4) asi 60k mam zatial v banke v eurach
5) asi 5k mam v krypte, tam este budem dokupovat.
6) 10k som poslal otcovi na ucet

Je teraz treba co najviac diverzifikovat a nemat vsetky prachy v jednom kosi lebo niektorej banke jebne a si v zadeki.

Osobne pozeram teraz nehnutelnosti a idem to minut, nedrz kes lebo nikto nevie co s nim bude, pockaj mesiac dva, zacnu padat nehnutelnosti a vtedy nieco kupit a hotovo.

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #22 kdy: 30. 03. 2020, 07:42:25 »
Není to má první, ani druhá a snad to není moje poslední krize či recese.

Ekonomický kolaps(tedy jak to chápu já) rozhodně nenastane. Na to jste všichni příliš chamtivý a závislý na systému. Vliv (nejen) na IT sektor to bude mít a tím je pokles tržeb, někde (e-komerce) to bude zase naopak. A protože se to odvětví IT většinou s vysokou marží, tak se marže může snížit a jede se dál. Za pár let se zase zvýší.

Takže pro mě či můj život to zase tak negativně nevidím ale určitě to někteří lidé více či méně odeserou. Ale to už je jejich problém, tak ať si ho vyřeší.

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #23 kdy: 30. 03. 2020, 13:52:38 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?
Mám to chápať tak, že výsledkom bude hyperinflácia? Nie som ekonóm.

Nie mas to chapat tak ze si zde dali sraz trolove kterych ukolem je co nejvic lidi vystrasit. Pak samo ze to spatne dopadne.

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #24 kdy: 31. 03. 2020, 08:40:42 »
Nie mas to chapat tak ze si zde dali sraz trolove kterych ukolem je co nejvic lidi vystrasit. Pak samo ze to spatne dopadne.

Ano, vypadá to na typický troll topic. Noname´s  tu rozjely téma a vypařily se, jako u troll topicu.
Pro ty co chtějí trochu vědět jak funguje tvorba a logicky i zánik peněz (přes QE, úvěrové expanze apod.., povrchně tam rozebírá i účetnictví bank, objasňuje rozdíl mezi oběživem a účetními penězmi, atd..) vydal prof. Jílek z VŠE super knihy
https://www.megaknihy.cz/9153__josef-jilek?p=1

Jsou to ty knihy Finance v globální ekonomie 1,2. Je to čtení na pár měsíců ale znalosti(informace) jsou tam fakt dost dobrý.

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #25 kdy: 31. 03. 2020, 09:59:55 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?

Netřeba věřit všemu co ministryně financí řekne, žádné skupování státních dluhopisů se nekoná.

https://www.respekt.cz/tydenik/2020/14/jedna-pani-povidala?issueId=100449

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #26 kdy: 31. 03. 2020, 10:58:42 »
Xaver LIVE s hostem: Dominik Stroukal

Proc bych mel poslouchat ucitele ze stredni, kterej profesne nevythl nos z ceska?

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #27 kdy: 31. 03. 2020, 11:13:36 »
Kamarád před týdnem položil IT vývojářské s.r.o.. Důvod? Všechny naplánované zakázky od několika zákazníků napříč obory na rok dopředu odřeknuty.

Takže ano, trh se pročistí.

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #28 kdy: 31. 03. 2020, 22:44:31 »
Co som ja spravil je

1) Cast penazi som si vybral bankovky z bankomatu, vzdy ked idem do mesta na nakup tak vytiahnem par tisic, dokopy asi 20 000 a to aj staci. Je dobre mat nejaky kes po ruke v kazdom pripade.
2) Asi 750k mam v ceskej banke v ceskych korunach
3) 20k mam na firemnom ucte
4) asi 60k mam zatial v banke v eurach
5) asi 5k mam v krypte, tam este budem dokupovat.
6) 10k som poslal otcovi na ucet

Je teraz treba co najviac diverzifikovat a nemat vsetky prachy v jednom kosi lebo niektorej banke jebne a si v zadeki.

Osobne pozeram teraz nehnutelnosti a idem to minut, nedrz kes lebo nikto nevie co s nim bude, pockaj mesiac dva, zacnu padat nehnutelnosti a vtedy nieco kupit a hotovo.

Podle mě blbost, máš příliš mnoho hotovosti, kterou čeká devaluace. Zamysli se nad tím, kde se ty prachy, co bude stát rozdávat, a o které bude stát přicházet na nižším výběru daní asi vezmou?

Schilerová připravuje zákon, který umožní ČNB přímo financovat vládu. Ve světě to vypadá obdobně, centrální banky budou financovat vlády.

Ono k žádnému krachu banky ve výsledku nedojde, dojde k ohromné inflaci, která znehodnotí tvoje úspory, ta šance nyní během 2 měsíců na masicní inflaci stoupla asi z 4% na 30%.

Představ si, že bys měl hotovost v devadesátkách, kdy byla inflace klidně 15-20% ročně. Během pár let přijdeš v hotovosti o naprostou většinu financí.

K čemu ti budou dva mega v hotovosti, když rohlík bude stát 20 Kč, a kilo banánů 400 Kč... Dojdeš nakoupit na zítra, a necháš v krámě 2.000 Kč, přihodíš si k tomu prášek na praní a zaplatíš 5.000 Kč. Budeš pak ještě stejně happy, když budeš mít na účtě dva mega?

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #29 kdy: 01. 04. 2020, 08:23:05 »
Kolaps bude podla toho, ci (sorry za vyraz) bude ludom este dlho je.bat ...
Ekonomika je zacarovane koliecko, vzdy ak peniaze dostanes, musis ich pustit, lebo z nich zije niekto iny.

Ruska pripadne rukavice kludne najblizsie 3 mesiace, ale zivot musi ist dalej.