ASUS: rozlišení směru síťového provozu

ASUS: rozlišení směru síťového provozu
« kdy: 29. 03. 2020, 19:58:52 »
Na routeru asus když si dám traffic monitor, tak mě zajímá traffic v daný moment (v konkrétní x-ové souřadnici). Na grafu oranžovou hodnotu  vidím download a modrou upload, což pro orientaci stačí, ale jsou to hrubé hodnoty, nepřesné, od oka odhadovat, kolik by to mohlo být, akorát, když je to třeba v setina výšky maxima grafu (tudíž kliknutí na libovolné místo v grafu je taky na nic). Tooltip sice ukáže v rohu konkrétní hodnotu, ale ukazuje jen součet download a upload, přitom mi tam chybí, aby ještě ukázal oba směre k tomu. Ty data logicky má, když je vykresluje do grafu (ve zdrojáku je to javascriptové pole, bohužel je neukazuje).

Existuje nějaký patch, který by to opravil, či kus javascritpu, který tuto funkčnost dodá (nyní se ukazuje např
Kód: [Vybrat]
Sun  05:29 : 40kB/s. tak aby se ukazovalo:
Kód: [Vybrat]
Sun  05:29 : T:40kB/s U:12kB/s D:29 kB/s
« Poslední změna: 29. 03. 2020, 20:20:20 od Petr Krčmář »


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:ASUSWRT - traffic monitor - pouze součet ↑+↓ v grafu
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2020, 20:16:54 »
Vezmeš Burp Proxy (free verze stačí) a podíváš se, jak vypadají ta data, co to stahuje. Následně si je stáhneš vlastním programem.

Re:ASUSWRT - traffic monitor - pouze součet ↑+↓ v grafu
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2020, 20:17:49 »
Ale já nechci kanón na proxy... Chci jen vidět 2 čísla...

ale  možná bych mohl zauvažovat o rpimonitor , vnstat
 zaujalo mě asi přímo nějaké distribuce pro rpi založená na arch linuxu, sloužící jako wifi router s přehledným monitoringem....

Ale to je hodně OT, nemíním do toho zatahovat nový hardwre.

PS: je možné na asus router dát jinýFW (openwrt,ddwrt), aby ale fungovala DSL část? Tuším, že jsem četl, že tyto alternativní FW to neumí, protože DSL část nemá zdrojáky nebo je nedostupná dokumentace.
« Poslední změna: 29. 03. 2020, 20:25:31 od Pivotal »

Re:ASUS: rozlišení směru síťového provozu
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2020, 20:30:35 »
Tedy nevím jak jsi to myslel?ten burp proxy
1-jako sondu přes kterou poteče síťový traffic? (heavy varianta kanon na vrabce)
2-na zjištění tvaru dat grafu od routeru? to stačí dát view-source:....
je to zhruba něco jako
Kód: [Vybrat]
..., "WIRED": {tx: [4682,46,....,8,0,22],tx_avg: 721508,
 tx_max: 45809310,
 tx_total: 2077944828 },
'WIRELESS1': {