Hotové řešení sklad

Re:Hotové řešení sklad
« Odpověď #15 kdy: 20. 03. 2020, 19:55:15 »
Zboží, pokud se Vám vrátilo (je Vaše), musí být k rozhodnému okamžiku naskladněno a za správnou cenu (nákupní cenu). Toto pravidlo obejít nelze...

To prave ne. Zbozi, ktere se vratilo, naskladnite zpet za skladovou cenu, za kterou jste ho vydal. To rozhodne nebude napr. pri ocenovani prumerem nakupni cena.

Pokud jde o dotaz tazatele, rozumim tomu tak, ze chce resit logisticky problem, kde napr. 1 basa piv = 24 lahvi = 12 litru piva. Je to mozny delat tak, ze mate jeden program pro ucetnictvi (kde resite ceny), jeden program pro operativu (kde resite operativni problemy jako ruzne jednotky, umisteni zbozi a podobne). Pracoval jsem v takove firme, prosli jsme bez potizi vsemi audity.


Re:Hotové řešení sklad
« Odpověď #16 kdy: 20. 03. 2020, 19:57:52 »
To prave ne. Zbozi, ktere se vratilo, naskladnite zpet za skladovou cenu, za kterou jste ho vydal. To rozhodne nebude napr. pri ocenovani prumerem nakupni cena.

Máte pravdu, asi jsem to napsal nejasně. Správnou cenou jsem myslel takovou, která odpovídá předpisům, tedy ta, za kterou bylo vydáno. Pokud to bylo FIFO, odpovídá to přesně nákupní ceně, v případě VNC to odpovídá takové VNC, která byla v době výdeje. V tomto ohledu je FIFO podle mě jednodušší na operace s daty, než VNC.

Hyp

Re:Hotové řešení sklad
« Odpověď #17 kdy: 22. 03. 2020, 17:20:47 »
Díky všem za info, zkusím to postupně převádět., pokud by to nešlo, zkusím FlexiBee. Kdysi jsem s ním chvíli koketoval, ale skočil jsem u Pohody.