Linuxový počítač jako bluetooth klávesnice/myš pro tablet

Potrebujem k tablet PC pripojit bluetooth klavesnicu (a mozno aj mys) ale mam tu len linuxovy notebook (s bluetoothom).
Nasiel som stary projekt xkbd-bthid ktory toto dokazal.
Nemate niekto skusenosti s niecim podobnym ale na modernom linuxovom desktope?
« Poslední změna: 20. 03. 2020, 15:45:29 od Petr Krčmář »


Re:Linuxový počítač jako bluetooth klávesnice/myš pro tablet
« Odpověď #1 kdy: 20. 03. 2020, 19:58:46 »
kdysi jsem pouzival airdroid, udela na androidu server, pripojis se pres browser a aspon klavesnice sla .. neni to uplne ono a neni to oss, ale treba to aspon trochu pomuze..

Re:Linuxový počítač jako bluetooth klávesnice/myš pro tablet
« Odpověď #2 kdy: 22. 03. 2020, 02:03:40 »
pouzivam na ovladanie tabletu, fungujuceho ako weather station + poznamkovac, pristup cez dwservice.net

Re:Linuxový počítač jako bluetooth klávesnice/myš pro tablet
« Odpověď #3 kdy: 22. 03. 2020, 15:28:57 »
pouzivam na ovladanie tabletu, fungujuceho ako weather station + poznamkovac, pristup cez dwservice.net
Na dwservice.net nevidím, že by tam byl ke stažení Android. Ten tablet tedy používá jiný OS?

Re:Linuxový počítač jako bluetooth klávesnice/myš pro tablet
« Odpověď #4 kdy: 24. 03. 2020, 13:08:40 »
Dik za odpovede, ale AirDroid mi nepomoze lebo problem je opacne:
mam Tablet PC s Windowsami - je to take zariadenie pre kurierov / dorucovatelov (industry vzhlad, cele pogumovane, odolne voci padu/prachu/striekajucej vode/...) a preto to nema ziadny port, len proprietarny nabijackovy port pod gumenou zaslepkou + wifinu + bluetooth.

V ramci karanteny k tomu nemam ako ziskat bluetooth klavesnicu ani mys.

Napadlo mi pouzit moj linuxovy pocitac ktory by sa cez bluetooth mohol tvarit ako bluetoothova klavesnica (a mozno aj mys). Alternativne tu mam este androidovy tablet ktory by tiez mozno mohol fungovat ako bluetoothova klavesnica. No a preto hladam linuxovy alebo androidovy soft ktory sa vie tvarit ako bluetooth HID hardware.