CURL - zasílání souborů v daném pořadí

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« kdy: 18. 03. 2020, 15:42:31 »
Ahoj...
mám adresář a v něm soubory s název, který definuje i stáří:
BlaBLa20200130.xml
BlaBLa20200210.xml
BlaBLa20200226.xml
.....

napadlo mne:
cd /somedir
ls >list.txt
curl --data-binary -O list.txt  -H "Accept: application/xml" -H "Authorization: Basic <_token_>" https://...

má někdo lepší nápad? díky
« Poslední změna: 18. 03. 2020, 15:48:18 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2020, 16:27:19 »
ls vypisuje soubory v pořadí, v jakém jsou uloženy v souborovém systému. Pokud nebudete soubory v adresáři přidávat, mazat nebo přejmenovávat, vypíše je ls opakovaně ve stejném pořadí, ale z vašeho pohledu je to pořad nedefinované. Pokud chcete soubory vypsat v nějakém konkrétním pořadí, podívejte se do man ls, jaký parametr k tomu slouží.

Obecně vždy, když potřebujete vědět, jak funguje nějaký program, podívejte se nejprve na jeho manuálovou stránku. Teprve pokud tam nenajdete, co jste hledal, ptejte se v diskusi.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #2 kdy: 18. 03. 2020, 17:49:18 »
....
stahnu soubory z FTP udělám jejich seznam:
ls --file-type *.xml >list.txt
a vzhledem k tomu ze v nazvu souborů je dodržována logika 'ABC_date_timestamp.xml' mám záruku, že setřízení bude jak potřebuji, jen jsem si nebyl jistý zda Curl to bude posílat ze seznamu odzhora dolů.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2020, 18:17:33 »
ls vypisuje soubory v pořadí, v jakém jsou uloženy v souborovém systému. [...]

Obecně vždy, když potřebujete vědět, jak funguje nějaký program, podívejte se nejprve na jeho manuálovou stránku. [...]
ehm... z "man ls" v hned prvni radce description ;-)
Sort entries alphabetically if none of -cftuvSUX nor --sort is specified

Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #4 kdy: 18. 03. 2020, 18:20:59 »
ls vypisuje soubory v pořadí, v jakém jsou uloženy v souborovém systému. [...]

Obecně vždy, když potřebujete vědět, jak funguje nějaký program, podívejte se nejprve na jeho manuálovou stránku. [...]
ehm... z "man ls" v hned prvni radce description ;-)
Sort entries alphabetically if none of -cftuvSUX nor --sort is specified
No vida :-) Měl bych se řídit vlastními radami…


Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2020, 18:40:43 »
....
stahnu soubory z FTP udělám jejich seznam:
ls --file-type *.xml >list.txt
a vzhledem k tomu ze v nazvu souborů je dodržována logika 'ABC_date_timestamp.xml' mám záruku, že setřízení bude jak potřebuji, jen jsem si nebyl jistý zda Curl to bude posílat ze seznamu odzhora dolů.
Parametr --file-type přidá typ záznamu (adresář, odkaz apod.), to asi nechcete. *.xml expanduje shell – zsh i bash názvy souborů po expandování setřídí, ale nevím, zda se tak chovají všechny shelly.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #6 kdy: 18. 03. 2020, 21:22:07 »
Parametr --file-type přidá typ záznamu (adresář, odkaz apod.), to asi nechcete. *.xml expanduje shell – zsh i bash názvy souborů po expandování setřídí, ale nevím, zda se tak chovají všechny shelly.
--file-type tam je zbytečně, ale když už jsme u toho, dokázal by jste mi popsat co se míní tím 'přidá typ záznamu' ?
děkuji
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #7 kdy: 18. 03. 2020, 21:35:25 »
Parametr --file-type přidá typ záznamu (adresář, odkaz apod.), to asi nechcete. *.xml expanduje shell – zsh i bash názvy souborů po expandování setřídí, ale nevím, zda se tak chovají všechny shelly.
--file-type tam je zbytečně, ale když už jsme u toho, dokázal by jste mi popsat co se míní tím 'přidá typ záznamu' ?
děkuji

z "man ls"

Kód: [Vybrat]
-F, --classify
              append indicator (one of */=>@|) to entries

       --file-type
              likewise, except do not append '*'

pro lepsi pochopeni doporucuju vyzkouset porovnat ocima vystup z "ls" a "ls --file-type", uvidis ze napr. pro nazvy adresaru jim na konec prida "/", pro symbolicke odkazy prida "@"... pokud nevidis ocima tak:
Kód: [Vybrat]
ls >vystup-ls.txt
ls --file-type >vystup-ls-file-type.txt
diff vystup-ls.txt vystup-ls-file-type.txt

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #8 kdy: 18. 03. 2020, 21:42:38 »
ehm... z "man ls" v hned prvni radce description ;-)
Sort entries alphabetically if none of -cftuvSUX nor --sort is specified
No vida :-) Měl bych se řídit vlastními radami…
btw: zrovna pred par dny sem resil v skriptu ze vystup ls(a vim ze by se ls takto pouzivat nemel, ale...) mi neradil spravne cisla, napr.
Kód: [Vybrat]
100.txt
1001.txt
102.txt

 z man sem nebyl moudrej, se sort mi to nevyhovouz nevim proc, ale pomohl kacer pro ls parametr -v v manualu popsane:
Kód: [Vybrat]
-v     natural sort of (version) numbers within texttedy s "ls -v" je vystup ciselne serazen ok:
Kód: [Vybrat]
100.txt
102.txt
1001.txt

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #9 kdy: 18. 03. 2020, 22:03:35 »
k3dAR
Filip Jirsák

díky chlapci
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #10 kdy: 19. 03. 2020, 09:19:19 »
Citace
btw: zrovna pred par dny sem resil v skriptu ze vystup ls(a vim ze by se ls takto pouzivat nemel, ale...) mi neradil spravne cisla, napr.
Kód: [Vybrat]
100.txt
1001.txt
102.txt
Jenže ls řadí abecedně, vždyť to tady bylo uvedeno z man, takže řazení je zcela v pořádku. Pokud by sis to neuměl představit, tak místo 0 použij písmeno A, místo 1 použij písmeno B a místo 2 použij písmeno C a už to bude úplně jasné.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #11 kdy: 19. 03. 2020, 18:58:53 »
Citace
btw: zrovna pred par dny sem resil v skriptu ze vystup ls(a vim ze by se ls takto pouzivat nemel, ale...) mi neradil spravne cisla, napr.
Kód: [Vybrat]
100.txt
1001.txt
102.txt
Jenže ls řadí abecedně, vždyť to tady bylo uvedeno z man, takže řazení je zcela v pořádku. Pokud by sis to neuměl představit, tak místo 0 použij písmeno A, místo 1 použij písmeno B a místo 2 použij písmeno C a už to bude úplně jasné.
pokud si to neumis precist, tak vez ze o abecednim z man sem uvadej tady ja, stejne tak sem psal ze sem potreboval ciselne razeni i sem psal jakej parametr na to je i kdyz z man to nemusi byt jasne... a vse tohle bylo v te zprave na kterou si reagoval ;-)

Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« Odpověď #12 kdy: 20. 03. 2020, 11:32:27 »
Promiň, tak jsem ti špatně porozuměl, ale ty jsi napsal, že ti to neřadilo správně čísla. Takže tady došlo k nedorozumění v použitých slovech - správně × jak jsem potřeboval. ls řadil výstup správně, přesně podle man, ale ty jsi chtěl jiné řazení, na které jsi našel i potřebný přepínač.