Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“

Snažím se vzpomenout si na starou českou, nebo možná slovenskou hru pro DOS někdy z půlky 90. let. Herní princip si úplně nepamatuju. Šlo nejspíš o logickou/strategii, čtyři hráči na čtvercovém poli, kteří napřed postupně zabírali volnou hrací plochu, a pak si kradli políčka - kliklo se na vhodné sousedovo políčko, a půlka jeho majetku se přebarvila na mojí barvu. Ke konci to byl masakr, kdy se mezi sebou rvali dva a neustále si přebarvovali skoro celé pole. Teda - aspoň si myslím, že to bylo tak. Je to přes 25 let zpátky a můžu to mít v hlavě úplně zmotaný.

Pozanávací zanemení té hry bylo, že hráči byli pojmenováni podle českých velkotovárníků/kapitalistů/firem - něco na to téma. Po chvíli přemýšlení nad první asociací jsem si vzpomněl, že jeden z hráču byly ponožky Loana, což může být úplně mimo, ale nevím, kde jinde bych to vzal.

Nehráli jste to někdo? Vzpomenete si na název? Dá se to někde sehnat? (Googlím už druhý týden naprosto bez výsledku)
« Poslední změna: 11. 03. 2020, 22:52:07 od Petr Krčmář »


To byla samozřejmě Velká privatizace 8)

Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2020, 23:19:42 »
JO!!! Díky moc ;D

Koukám, že je to autor legendárního Vlaku, který jsme tenkrát hráli taky. Nabízí svoje hry jako freeware na http://www.gemtree.cz/gemasoft/freeware.htm

McFly

  • *****
  • 564
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2020, 10:34:25 »
A na tom webu čtu, že je to hra založená na hře Exploding Atoms, a tu znám zase já. :-) Ze ZX spectra... Skvělá hra mého dětství!

ByCzech

  • *****
  • 1 860
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2020, 02:08:29 »
A na tom webu čtu, že je to hra založená na hře Exploding Atoms, a tu znám zase já. :-) Ze ZX spectra... Skvělá hra mého dětství!

Je to "stejné" jak KJumpingCube v Linuxu?


Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2020, 17:30:45 »
Ten vlak me kdysi velmi zaujal. Ma strasne malou velikost. Kdyz jsme spocitali pocet mistnosti a jejich velikost plus nejake pixely na grafiku vyslo nam 2x vice byte nez ma cely program. Toz ten autor byl fakt frajer.

Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2020, 14:38:14 »
Frajer pořád je, a neuškodí podívat se do zdrojáků: http://panda38.sweb.cz/software.html 8)

Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2020, 17:53:52 »
Pan programátor Němeček je jeden z mála ČeskoSlovenských programátorů, které znám jménem. A většina z nás se s jeho programy nejspíš někde setkala.

Kromě známého Vlaku má na svědomí vývojová prostředí: Baltíka,  Petra a Petru, hry: Kóta 365, Ničení (plochy), Mravenci, ...
Zkoušel i vyrobit vlastní operační systém.

Robíka http://robiebobie.sweb.cz/ občas zařazuji do výuky programování malým dětem. Škoda, že je ve flashi.

Sláva mu, ať žije a tvoří.

Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2020, 19:05:29 »
Ako deti sme o Vlaku hovorili, že to je také malé, že to sa zmestí do medzery medzi sektory :-)

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #9 kdy: 16. 03. 2020, 07:24:58 »
Jéžiš, Vlak, o tom ani nemluvte, šílená nostalgie. Chodil jsem to hrávat ke strejdovi, který měl doma 386 (66MHz myslím?). K tomu Lemmings, Chicago 90 a CD-Mana...

Kdyby se tady náhodou objevil autor Vlaku, tak bych mu chtěl touto cestou poděkovat za krásné vzpomínky a úžasnou nostalgii na tu zábavu. Ačkoli to byl klon hada, tak stylem to prostě vyčnívá. Děkuji. :-)

McFly

  • *****
  • 564
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #10 kdy: 16. 03. 2020, 07:59:50 »
...měl doma 386 (66MHz myslím?)...

386 měla max 40 MHz :)

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Česká logická strategie pro DOS na „velkotovárníky“
« Odpověď #11 kdy: 16. 03. 2020, 08:09:07 »
...měl doma 386 (66MHz myslím?)...

386 měla max 40 MHz :)

Jóóó, pravda, pletu si to, bylo to 33MHz, 66Mhz jsem měl až hodně později svou 486. Sakra, už to začíná být dávno, že mi to začíná splývat :-( Já se beztak v té době doma babral s 1,77MHz na Atari 800.