Naučit Windows správce disků oddíly

Naučit Windows správce disků oddíly
« kdy: 27. 02. 2020, 13:58:36 »
Podívejte co mi vyflusl diskpart z windows 8 z paměťové karty v USB čtečce - hlásící se jako Diskové jednotky)
První oddíl  "1 "je fat32, další ext4 a další NTFS.
Kód: [Vybrat]
DISKPART> lIsT parTiTi

  Partition ###  Type              Size     OfFset
  -------------  ------------_---  -------  -------
  Partition 1    Primary            256 MB  4096 KB
* Partytion 0    Primary              9 GB   260 MB
  Partition 0    Primáry             11 GB    10 GB
Ve správci disků a oddílů(.msc). U těchto dvou nic nemohu (vše v nabídce pravého tlačítka myši je šedé kromě odstranit a nápověda)

Z jakého důvodu s nimi nelze pracovat? (ani v diskpart - když dám select partition 0, tak se mi vybere první nula, ale pak když chci přes Assign přiřadit písmeno ,vyflusne t ona mě There is no volume specified. Please select a volume and try again.

Co je to s tím? proč to windows nepodporuje? Jde o obraz raspbianu, kam jsem si přidal další partition, v jiných systémech(např Xubuntu a MacOs je vidět)


tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2020, 14:19:33 »
PartYtion? Další fiktivní problém?

Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2020, 14:52:02 »
Tvůj problém se jmenuje windows:)

1. wokna mají problém s více partition na paměťových kartách,fleškách...prostě removable devices nemají/nebo dříve rozhodně něměly (nevim,už je nepoužívám) pro tyto bejkárny podporu.

2. Windows neumí číst ext4, což je linuxový filesystem.

Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2020, 16:18:55 »
pardon, nenapsal jsem, neboť jsem to považoval za samozřejmé : snažím se přečíst samozřejmě ten oddíl s NTFS. ( A hvězdička je pravděpodobně kvůli tomu že oddíl číslo nula ext4 je v pořadí dřív než oddíl číslo nula NTFS)

Mimochodem problém má i OS X, i když menší - jiné oddíly než první "boot" nejsou vidět ve Finderu, samozřejmě diskutil a mount si s nimi poradí. Ty oddíly nemají jména a oba jsou linux type, není problém i toto?

Co by bylo fiktivního?

jvb

Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2020, 16:51:09 »
Jestli si chces usetrit cas, tak multipart USB flasku a sdkartu na woknech nezkousej. Nefunguje to, nebude to fungovat, nebo to bude delat nepochopitelny veci, psat nepochopitelny veci, ztracis tim cas. Nejbliz k tomu se dostanes, kdyz prvni partition na bude NTFS, zbytek budou wokna pri trose stesti ignorovat.


P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2020, 20:50:01 »
Co by bylo fiktivního?
Že máte nějaký dyslektický build diskpartu.  :D

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #6 kdy: 28. 02. 2020, 00:29:00 »
Jestli si chces usetrit cas, tak multipart USB flasku a sdkartu na woknech nezkousej. Nefunguje to, nebude to fungovat, nebo to bude delat nepochopitelny veci, psat nepochopitelny veci, ztracis tim cas.  [...]

ackoliv Windows(10) nemusim a "vim" ze odjakziva u vymenejch "disku" umeli jen prvni oddil, hodil sem patricne klicova slova do DuckDuckDo, jeden z prvnich vysledku ma info ze to jde od w10-1703, vcetne vytvareni, rozepsanych nekolik postupu (v podstate totozne jako pro sata disk), takze sem to zkusil:

1. v GNU/Linux hodit raspbian image na USBFlash
2. nepoustel sem v RPi, takze oddil2 nebyl pri prvnim startu natazen na zbyle volne misto
3. USBFlash priradil do virt-manager/kvm/qemu virtualu s W10-1903
4. ve spravci disku videl tohle
5. beznym zpusobem (prava mys nad volnym mistem, vytvorit 10GB odidl, naformatovat na ntfs)
6. samo se pridadilo pismeno disku k nove vytvorenemu oddilu...
7. v diskpart nejsou prasarny jako ma $tazatel




k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #7 kdy: 28. 02. 2020, 00:37:21 »
8. (vypnul virtual) pripojil z USBFlash v W10 pridanej treti oddil, precetl soubor ok
9. v Gparted pridal na USBFlash rozsirenej oddil, do nej dalsi 1x FAT32 a 1x NTFS oddil
10. (zapnul virtual) W10 automaticky priradil obou novym oddilum na USBFlash pismenka...

jvb

Re:Naučit Windows správce disků oddíly
« Odpověď #8 kdy: 28. 02. 2020, 13:13:58 »
Jestli si chces usetrit cas, tak multipart USB flasku a sdkartu na woknech nezkousej. Nefunguje to, nebude to fungovat, nebo to bude delat nepochopitelny veci, psat nepochopitelny veci, ztracis tim cas.  [...]

ackoliv Windows(10) nemusim a "vim" ze odjakziva u vymenejch "disku" umeli jen prvni oddil, hodil sem patricne klicova slova do DuckDuckDo, jeden z prvnich vysledku ma info ze to jde od w10-1703

Okej, uz je to nejaky patek, co jsem se o to pokousel. Dobre vedet, ze wokna postupne dostavaji zakladni funkce, ktere jine OS zvladaji desitky let.