Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?

Podporuje Raspberry pi 3 zároveň připojený pevný disk, klávesnici a myš? Protože když mám pripojený HDD  a myš a připojím klávesnici, tak mi přestane jít myš a klávesnice ani nezačne


Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2020, 23:42:22 »
Není problém napájení?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2020, 01:16:48 »
ano. mel sem u RPi3 v USB:
- klavesnici
- mys
- usb-msata-ssd_disk
+ Irda prijimac

zkus misto usb-hdd usb-flash/ssd, pripadne usb-hdd co ma vlastni napajeni

pripadne pouzij normalni zdroj, nebo zrus pretaktovani, zkus cistej raspbian image, proste normalni veci ktere jsou logicke ;-)

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2020, 02:47:19 »
Mam v RPi3 mys, klavesnicu, ssd, hdd  - ide vsetko v pohode...(disky su samozrejme v externych boxoch) Akurat tam asi rozdiel robi to, ze ten hdd je v externom boxe s vlastnym napajanim... (konkretne tento: AXAGO EE35-XA3 ALINE)
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2020, 03:43:06 »
Jaký máš zdroj? Parametry? Volty / ampery přesně? Jakou distribuci? O jaký HDD se jedná a v čem je?


Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2020, 10:08:44 »
mám pripojený HDD  a myš a připojím klávesnici

Robi to len pri tom hotplugu ? Ked to rebootnes tak ide vsetko ? Ak to robi len hotplug tak pozri logy co sa dialo s USB, pravdepodobne mas rozbity config. To rychlo testnes ked tam das SD kartu s cistym novym raspbianom - tam hotplug isto funguje. No a druha moznost je slaby zdroj, 3A je istota aj ked oficialne by malo stacit 2.5A.

USB typicky poskytuje cca 100mA pre nenapajane periferie (mys, klavesnica) a 500mA pre napajane (HDD) co mozno pre tvoj disk nestaci, niektore krabicky maju preto 2x USB konektor aby dostali 2x 500mA. Je lepsie mat externe napajanie HDD.

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #6 kdy: 24. 02. 2020, 11:30:08 »
Ampéry změřím, ale řekl bych, že disk si veme max 1.2A, takže 2A zdroj by měl v ještě stačit - ten mám (raději prověřím, abych nebyl osočen z bagatelizování čísel), OCV napětí 5.22V, ale přesto jsem naměřil 4.85V na svorkách GPIO, rovněž napájím přes GPIO, jinak by se v mikroUSB konektoru ztratily další volty.

Fakt asi budu muse pořídit zlaté kabely, jelikož po připojení 5ohm rezistoru do kablu, kterým rpi z nabíječky napájím USB nabíječky klesne napětí na 4.82V. Fakt si musím dát záležiet na změření vnitřního odporu kabeláže a charakteristiky nabíječky, abych nevypustil nějaká neověřená čísla --- takhle se jednoduše nedá zjitit, kolik napětí ubude na kabelu a kolik na nabíječce

přesto, když ze zdroji připojím rezistor ,aby protékaly 2A, naměřím na něm

Napájení je na raspberry pi věčný problém svítí symbol blesku, když je připojen.

Raspberry není přetaktované a zdroj není noname - nabíječka Huawei 2A Quickcharge 5V 2A / 9V 2A

Přitom raspberry v idle žere 220mA, při ultravelké zátěži 760mA (bez periferií)

co se týče projevu po restartu , vyzkouším.

Raspian je lednový.



EDIT: strčil jsem přímo 5ohm rezistor do nabíječky (bez kabelu, do USB samice), krásných 5.16 cm (pardon, voltu)
« Poslední změna: 24. 02. 2020, 11:35:18 od Pivotal »

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2020, 12:45:50 »
Jde o to, zda má ten USB disk samostatné napájení.

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2020, 14:02:31 »
Pivotal teba to bavy alebo mas mentalnu poruchu? Toto je asi 5 vlakno o tvojom super RPI ktore si si pretaktoval a nemas dostatocne napajanie. Sam si to priznal xyz postov dozadu. Pekne ti bolo povedane ze potrebujes kvalitne napajanie. Ale ty nie vlakno za vlaknom riesis to iste dookola. Preco ti nejde pre pretaktovat resp. nie je dost stabilne ak nemas dostatocne napajanie. Dalej ci pojde klavesnica, mys a disk s 2A zdroja na RPI. A tak dookola. Pan krcmar toto je ako moderujete roota?

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2020, 16:30:48 »
Raspberry není přetaktované a zdroj není noname - nabíječka Huawei 2A Quickcharge 5V 2A / 9V 2A

2A je na hrane, zato mas ten blesk. RPi3 oficialne potrebuje aspon 2.5A tak ako ho dodava oficialna nabijacka https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-universal-power-supply/
O napatie velmi nejde ked nepretaktovavas, 4.8V je este v norme.

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #10 kdy: 24. 02. 2020, 18:15:25 »
RPI dokáže pustit do USB portů max 1,2A v součtu.


. For Raspberry Pi 2, the total power supplied to all USB ports in aggregate is 600mA by default, but can be increased to 1200mA using the max_usb_current config.txt entry.

From the Raspberry Pi 3 onwards, the total power supplied to all USB ports in aggregate is 1200mA.

Re:Podporuje raspberry pi zároveň myš, klávesnici a disk?
« Odpověď #11 kdy: 26. 02. 2020, 10:31:07 »
Alfou a omegou celeho ekosystemu raspberry byl, je a vzdy bude zdroj. Samozrejme ze to "nejak" pojede se vsim, od nabijecek od mobilu po noname domaci zdroje z nejakeho jineho zarizeni. Ale idealni je pouzivat zdroje k tomu urcene. Bohuzel, to ze se "kolik vejde do diry" neznamena ze si spolu ten kolik a dira budou bezmezne a navzdy rozumet. Takze doporucuji zdroj k tomu urceny, 5.1V a 3A udealne, ale take jde o proudove spicky pri zapinani, ochrany pri zkratu a prepeti atd. a nebo kdyz uz nejaky vlastni tak prumyslovy (meanwell). Pokud to s raspberry myslite vazne, driv nebo pozdeji budete muset poradny zdroj proste zacit pouzivat ... a pokud k rpi pripojujete periferie (ne, to opravdu nemusi byt pravidlo) pak to plati dvojnasob.