Doporučte programovací jazyk pro Windows

Re:Python - pejsek a kocicka varili dort
« Odpověď #300 kdy: 15. 03. 2020, 14:11:39 »
Ty si opravdu nerikej programator.

Ja si nerikam programator. Ja jsem softwarovy inzenyr a jen cast me prace zahrnuje programovani 8)


qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - pejsek a kocicka varili dort
« Odpověď #301 kdy: 15. 03. 2020, 14:45:40 »
Ty si opravdu nerikej programator.
Ja si nerikam programator. Ja jsem softwarovy inzenyr a jen cast me prace zahrnuje programovani 8)
Pak je to v poradku a postaci, kdyz se nebudes vyjadrovat k vecem, kterym nerozumis.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #302 kdy: 15. 03. 2020, 14:58:41 »
Jestli máte teď přestávku o poločase, tak bych rád věděl jak dopadl tento spor. Vysvětlil nějak PetrK proč chce, aby to u nevalidního kódu napovídalo?
« Poslední změna: 15. 03. 2020, 15:02:53 od LarryLin »

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #303 kdy: 15. 03. 2020, 15:03:40 »
Jestli máte teď přestávku o poločase, tak bych rád věděl jak dopadl tento spor. Jak PetrK vysvětlil, že u nevalidního kódu chce, aby to napovídalo?

To ti reknu uplne jednoduse, nevysvetlil jsem to nijak, nebudu tady nekomu vysvetlovat, ze moje pseudocody co tady vepisuju fora samozrejme nejsou 100% funkcni. Jestli to nekdo nechape, tak to neni muj problem. Zkus si nekde vepsat:

Kód: [Vybrat]
ObjectMapper mapper = new ObjectMapper();
Staff obj = mapper.readValue("{'name' : 'mkyong'}", Staff.class);

A uvidis ze to taky nebude fungovat.

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #304 kdy: 15. 03. 2020, 15:43:27 »
Jestli máte teď přestávku o poločase, tak bych rád věděl jak dopadl tento spor. Vysvětlil nějak PetrK proč chce, aby to u nevalidního kódu napovídalo?
Vysvětlil, není to programátor, ale softwarový inženýr.


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #305 kdy: 15. 03. 2020, 22:44:36 »
Já bych mimo již jmenované zmínil i Delphi. Je to vlastně jazyk postavený na Pascalu, ve kterém se snadno píše, kompilátor dobře kontroluje validitu kódu, kompilace je velmi rychlá, lze vytvářet jak konzolové aplikace, tak i nativní Win32/64 (u vyšších edicí i pro MacOS, iOS, Android). Grafické prostředí lze vytvářet vizuálně a celkově toto vývojové prostředí dnes nabízí ohromné možností a funkce, kterým jiné jazyky nemohou konkurovat (co tedy platí i obráceně, např. malý EXE v Delphi nevytvoříte).

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #306 kdy: 18. 03. 2020, 02:21:44 »
Delphi co si tak mapatuju je velice pdobne Jave. Akorat ze uz se v tom nedela, jen 7 nabidek prace pro celou CR.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #307 kdy: 18. 03. 2020, 07:33:08 »
Delphi co si tak mapatuju je velice pdobne Jave.
V čem?

Akorat ze uz se v tom nedela, jen 7 nabidek prace pro celou CR.
Je v tom napsána spousta evidenčních systémů – účetnictví, sklady apod. Také třeba Total Commander. Nové projekty v tom vznikají asi jen v případě, kdy jde o tým pracující v Delphi a potřebují rychle něco nového, ale Delphi tu s námi budou ještě dlouho.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #308 kdy: 18. 03. 2020, 13:30:45 »
Delphi co si tak mapatuju je velice pdobne Jave.
V čem?

Je to stejne paradigma jako ma Java a C#, rovnez to ma i bohatou knihovnu, byla to prvni vec kterou jsem se jeste na zakladni a stredni skole ucil. Kdyz to srovnam s Pythonem, Javascriptem, Ceckem, tak Delphi u me patri do stejne rodiny jako Java a C#. Pri prechodu Delphi -> C# na Vysoke jsem nepocitoval nejaky zavratny rozdil, oboji se pouzivalo vyborne.
« Poslední změna: 18. 03. 2020, 13:33:09 od PetrK »

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #309 kdy: 18. 03. 2020, 17:56:39 »
Delphi co si tak mapatuju je velice pdobne Jave. Akorat ze uz se v tom nedela, jen 7 nabidek prace pro celou CR.
Podobne jave? Preklad je do bajtoveho kodu a je k tomu potreba nejaky VM a funguje to na kdejake platforme? To je neco podobneho jave.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #310 kdy: 18. 03. 2020, 21:02:13 »
Byw je docela srandovni, ze nejlepsi IDE pro Python, JetBrains PyCharm, je napsane v Jave  8) proc hosi pythnovsti nemaji napsane nejlepsi IDE v Pythonu nebo v Cecku? Jakto ze je to ta proklata komplikovana ukecana Java? Hosi, snazte se trochu, my Javisti to za vas nebudeme porad neco delat aby vam to fungovalo  8)

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #311 kdy: 19. 03. 2020, 08:07:47 »
Programátoři z JetBrains byli tak "nadšení" z Javy, že si navrhli vlastní jazyk s názvem Kotlin, který používá stejný ekosystém, ale postrádá velkou část špatných vlastností Javy. Neočekávám, že by to korporátní ovečky přimělo k přemýšlení, je to podnět pro ostatní.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #312 kdy: 19. 03. 2020, 08:21:24 »
Programátoři z JetBrains byli tak "nadšení" z Javy, že si navrhli vlastní jazyk s názvem Kotlin, který používá stejný ekosystém, ale postrádá velkou část špatných vlastností Javy. Neočekávám, že by to korporátní ovečky přimělo k přemýšlení, je to podnět pro ostatní.
Které vlastnosti Javy Kotlin nemá? Podle mne Kotlin přidává spíš než že by ubíral.

Jinak lidé, kteří nejsou zaslepení, si všimnou, že do Javy se dostávají nové vlastnosti, a Kotlin je jednou z inspirací. Java na to jde chytře – nechá experimentální jazyky jako Kotlin, ať prozkoumávají nové možnosti a spálí se ve slepých uličkách. Java si počká, co se osvědčí a co ne, poučí se z chyb a pokud se nová vlastnost ukáže jako užitečná a životaschopná, implementuje ji.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #313 kdy: 19. 03. 2020, 08:42:46 »
Přesně tak. Např. var, aktuální preview featury pro JDK14  instanceof s proměnnou a recordy (typované tuples).

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #314 kdy: 19. 03. 2020, 09:15:47 »
Které vlastnosti Javy Kotlin nemá? Podle mne Kotlin přidává spíš než že by ubíral.

Třeba tady je to pěkně napsáno:

https://www.educba.com/java-vs-kotlin/