Na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe

program youtube-dl stahuje (přímo soubor http://neco.cz/neco.mp4 : "WARNING: URL could be a direct video link, returning it as such.") a ukládá na disk. Mám OS Win 7.
Nicméně resmon.exe hlásí, že youtube-dl nic nezapisuje na disk. Na disk zapisuje Proces System (konkrétní soubor c:\....)
Spustím li process explorer - u procesu vidím v Properties:
Disk and network: Disk io samé nuly,, Network-receive (-s, bytes, delta) odpovídá stahování.
Performance graph  IO writes 300kB/s na grafu
Performance -  I/O: tam zápis vidět je: write bytes delta (300kBps) - jen textová reprezentace odpovídající grafu výše


stejné Pro proces system: tam není žádná aktivita, ani network ,ani IO ani disk.

Obecné okno process exploreru (Ctrl I) System Info : network receive: 300kBps,, I/O 300kBps, ale Disk: nic


takže proč resmon přisuzuje zápis na disk pseudo procesu System
a proč tedy process explorer nevidí žádný zápis na disk (Disk write), ale vidí IO?

... spouštěl jsem i v režimu admina. Díval jsem se i na ostatní procesy (cmd.exe, conhost)
« Poslední změna: 20. 02. 2020, 06:53:57 od Petr Krčmář »


tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2020, 21:22:16 »
Nemám Widle po ruce, ale sledování I/O se musí nejdřív nějak zapnout.

Re:na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2020, 00:30:17 »
Youtube-dl zapisuje data do cache souborového systému, ne přímo na disk. Je na souborovém systému (či Cache Manageru), kdy se rozhodne data poslat dál na disk. Může se tak stát i nějakou dobu poté, co je daný soubor zavřen (zvláště pokud je paměťově mapovaný).

V době zápisu na disk (zejména pokud tím myslíte opravdu diskové zařízení, ne svazek (volume)) již může být kontext procesu úplně jiný (nevím, zda to musí být výlučně System, z pohledu ovladače disku je to jedno).

Re:Na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2020, 08:27:40 »
Vidím, že si dotaz našel své odpovědi, svůj k svému…

Můžu hádat? Aplikaci spouštíte v 32bitovém subsystému a monitorovacími nástroji pak sledujete 64bitový subsystém, nebo opačně.

Re:Na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2020, 11:38:06 »
Řekl bych, že zápis jede přes cache, takže mezi procesem a systémem není žádná I/O a zápis vyřídí System z cache na disk. Pod procesem System se skrývá jakákoliv aktivita jádra, která je viditelná v userspace.


Re:Na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2020, 20:34:40 »
No, je to tedy docela zamotané, zkusím se opřít do těch hintů (bitů) a cache , volume/disk

Re:Na disk zapisuje proces System, ačkoli stahuje youtube-dl.exe
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2020, 10:15:33 »
Zkusil bych Process Monitor, to mi jako trosku vhodnejsi nastroj na takoveto badani....