Vhodná laserová síťová tiskárna

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vhodná laserová síťová tiskárna
« kdy: 17. 02. 2020, 12:20:03 »
Ahoj,

potřebuji pořídit domů tiskárnu, vzhledem k množství plánovaného tisku se chci vyhnout degradujícím náplním jako zasychající inkoust a podobně. Dále očekávám bezproblémový tisk z Linuxu a možnost fungovat jako síťová tiskárna. Pokud by byl součástí scanner, též by měl fungovat v linuxu. WiFi není potřeba, duplex naopak žádoucí je. A náplně by neměly stát víc než samotná tiskárna ;)

Nebráním se bazarovým/repasovaným tiskárnám, pokud k nim bude rozumná záruka. Prosím, doporučujte pouze modely, které se reálně dají koupit (jak nové, tak bazarové/repasované).

Co byste doporučili? Již léta jsem neřešil tento problém, absolutně nemám prehled o situaci na trhu.  Cenu si představuji maximálně kolem 6000, není to ale nepřekonatelný strop. Mám nějaké zkušenosti s HP, ale tam jsem nikdy nemusel kupovat/platit toner - byla pracovní a je to již 10 let od nákupu.

Díky, mhepp
« Poslední změna: 17. 02. 2020, 13:02:54 od Petr Krčmář »


Re:Vhodná tiskárna - laser, síťová.
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2020, 12:59:12 »
Za sebe mohu doporučit Brother DCP-L3550CDW. Máme přes rok doma a zatím spokojenost - pravda stále se startovacím tonerem.
  • Má RJ-45 i Wifi (tu nepoužívám).
  • Funguje tisk+duplex, scanování i kopírka.
  • Nemá zbytečný FAX
  • A dokonce chodí i aktualizace firmware.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2020, 15:35:34 »
Hmmm... díky za odpověď, je to jeden z modelů, na který jsem se díval na stránkách prodejců. Předpokládám, že ji máš připojenou přes ethernet, jak pak funguje skenování? Klasicky přes SANE?

Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2020, 16:12:12 »
Při rešerši před asi 2-mi lety jsem dospěl k tomu, že jediné použitelné linux ovladače má HP (software HPLIP). Ostatní buď na webu neměli k linuxu vůbec nic, nebo měli něco, co vypadalo jako pochybně zbastlený skript.

Vybraná HP MFP M130fw mi funguje ve Fedoře po síti absolutně bez problémů (produkt: https://www.alza.cz/hp-laserjet-pro-mfp-m130fw-d4500307.htm)

Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2020, 16:47:37 »
Mám taky Brother. Konkrétně MFC-L2740DW. Po upgrade firmware umí i posílat skeny emailem. V linuxu funguje s Brother ovladačem z webu (mají tam .deb a .rpm, obsahuje to lpr filtr).

Funguje všechno. Z PC skenuju už roky přes VueScan (umí kalibraci), SANE jsem nezkoušel. Ale většinou už ani to neřeším a posílám ty skeny rovnou na email z té tiskárny.

Připojení ethernet i WiFi.


Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #5 kdy: 17. 02. 2020, 20:37:16 »
Zkuste kouknout na Canon MF443dw.

S ovladači tisku v Linuxu u Canonů nemívám problém, skenování do e-mailu nebo přímo ukládání do adresářů počítačů v síti (SMB), takže pro skenování už nikdy žádné ovladače nebudete potřebovat. PDF i s OCR udělá stroj sám.
Skenování obou stran originálu při jednom průchodu.
Prodloužená záruka 3 roky.
Kazeta stejného typu jako HP a Canon používali léta, než teď HP přešlo na Samsung. Takže renovace bez problémů.
Akorát je trochu přes těch 6000,-
A za podobný peníz můžete mít i barevný model MF645Cx s podobnými vlastnostmi, ale tam bude čb tisk dražší.

Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #6 kdy: 17. 02. 2020, 21:02:16 »
Chcete tiskárnu s oficiální podporou v Linuxu? Kupte si HP.

https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/supported_devices/index

Informace všech podporovaných modelech přímo na webu výrobce, oficiální opensource ovladač.....

XX125

Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2020, 08:13:21 »
Ahoj, mám doma Brother MFC-L2712DN, připojenou přes ethernet. Tisknu z Windows, Linuxu i Androidu (přes wifi do AP a pak po drátu). Skenování po síti v Linuxu běží vez problémů přes xsane. Jsem zcela spokojen.

Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #8 kdy: 18. 02. 2020, 08:27:27 »
Přidávám se k Brother uživatelům. Ve win i Lin jsou bez problémů (po síti i napřímo). Několikaletá zkušenost s několika modely. Nic jiného než Brother už bych nekoupil.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« Odpověď #9 kdy: 18. 02. 2020, 14:02:48 »
Děkuji všem za rady, prošel jsem si to i ze strany nákladů a vybral jsem Brother DCP-L3550CDW.

Až bude doma, podělím se o zkušenosti...