Python - Zobrazení online dat

Re:Python - Zobrazení online dat
« Odpověď #15 kdy: 16. 02. 2020, 16:18:16 »
tabulky jsou v HTML od první poloviny 90tých let
Já si to docela dobře pamatuju, jak odborné časopisy psaly o tom, že hypertext je úžasný vynález :)


Re:Python - Zobrazení online dat
« Odpověď #16 kdy: 16. 02. 2020, 17:07:14 »
Přemlouvat k použití browseru je IMHO nesmysl, desktopová aplikace může fungovat srovnatelně a serverová aplikace zase přináší jinou úroveň komplexity (musí někde běžet server atd). Použitelných příkladů na "real time plot python" najdete na google desítky včetně tutoriálů zaměřených na speciálně na toto téma...

bud serverovou cast potrebujete v obou pripadech nebo ani v jednom. Hosting statickeho webu je zdarma, treba na githubu.

Re:Python - Zobrazení online dat
« Odpověď #17 kdy: 16. 02. 2020, 18:30:40 »
Já si na to nezvyknu, mě se to nelíbí.  Až "poskytovatel" změní engine, můžu si ten program nejspíš namazat na chleba.
A taky proč kvůli relativně jednoduché desktopové aplikaci na pár desítek řádků (možná několik stovek), instalovat stomegabajtového molocha, který sám o sobě žere gigabajty paměti.
Ale nešť, pokud nepůjde jinak, třeba to z lenosti prošťouchnu...
Nejprve však zkusím ten matplotlib...

nemáte nainstalovaný prohlížeč?

1. Co je vám do toho?
2. K zobrazení pár dat nechci využívat prohlížeč, už jsem to psal.
3. Už se to snažím namastit v tom matplotlib.
« Poslední změna: 16. 02. 2020, 18:33:33 od Pajaha »
Gréta je nejlepší.

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - Zobrazení online dat
« Odpověď #18 kdy: 16. 02. 2020, 18:38:15 »
Já si na to nezvyknu, mě se to nelíbí.  Až "poskytovatel" změní engine, můžu si ten program nejspíš namazat na chleba.
A taky proč kvůli relativně jednoduché desktopové aplikaci na pár desítek řádků (možná několik stovek), instalovat stomegabajtového molocha, který sám o sobě žere gigabajty paměti.
Ale nešť, pokud nepůjde jinak, třeba to z lenosti prošťouchnu...
Nejprve však zkusím ten matplotlib...

Je to tvoje věc, ale imho je tvůj postoj emotivní, nikoliv racionální.

Websocket i svg je univerzální rozhraní funkční napříč prohlížeči i platformami. Kompatibilitou to překonává cokoliv jiného. Pokud mít strach z nekompatibility, tak nejrizikovější je příchod Pythonu 4.

Nevím o jakém molochovi je řeč, prohlížeč je standardní součástí všech současných os, ten se instalovat nemusí. Největší na tom bude ten Python, matplotlib také není lehký. Chceš-li šetřit zdroje, napiš to v C, ale nebude to na pár řádek.

Re:Python - Zobrazení online dat
« Odpověď #19 kdy: 16. 02. 2020, 18:40:17 »
Desktopové a webová aplkikace se vzájemně ovlivňují a konvergují ke společnému průniku, což do značné míry řeší rozpor mezi zastánci jednoho nebo druhého přístupu. Ostatně není to nic nového, vývoj se opakuje.

Grafovátko je tak jednoduchá aplikace, že tazatel může její prototyp udělat na několik způsobů a pak vybrat prostě ten, který nejlépe vyhovuje jeho situaci. Nevidím v tom problém.