Jak a kdy se zeptat na plat

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« Odpověď #15 kdy: 12. 02. 2020, 09:16:23 »
Na Slovensku je povinne uverejnovat mzdu pri inzerate. A osobne si myslim, ze kazda seriozna firma nema problem uviest mzdu (bez toho, aby jej to prikazoval zakon).

Tak to uz rozumim, proc tady uz tri a vice Slovaku obhajuje myslenku, ze v soukrome sfere ma kazdy prijaty zamestnanec stejnou hodnotu, at je to Carmack nebo Franta Jetel, ktery se rekvalifikoval z pekare a chce delat programatora.


Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« Odpověď #16 kdy: 12. 02. 2020, 13:59:53 »
Ink kto konkretne? Nahodov je super pre zamestnanca dopredu vediet do coho ide a za kolko. Kolko krat sa stalo ze poziadavky boly xyz ale plat len x a to si zistil az po 3 kole pohovorov. hold. :)

Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« Odpověď #17 kdy: 12. 02. 2020, 14:24:56 »
Tak určitě je fajn, když člověk ví, do čeho jde. Problém ale je, že nikdy nevíte, kdo přijde. Takže lepší by bylo dát nějaké rozmezí... jenže to taky není vždycky ideální.

Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« Odpověď #18 kdy: 12. 02. 2020, 14:57:54 »
Cikada - ono je to uplne jednoduche. firma vie ze potrebuje programatora ktory vie toto a toto. to da do inzeratu. firma vie ze moze ponuknut xy. Uchadzac vie ze za toto a toto ma ponuku xy. Je to na firme si "vyskusat" cloveka ci vie alebo nie. V IT je ten bonus ze vyskusat cloveka dokazes pomerne rychlo takze????

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« Odpověď #19 kdy: 12. 02. 2020, 15:41:31 »
Cikada - ono je to uplne jednoduche. firma vie ze potrebuje programatora ktory vie toto a toto. to da do inzeratu. firma vie ze moze ponuknut xy. Uchadzac vie ze za toto a toto ma ponuku xy. Je to na firme si "vyskusat" cloveka ci vie alebo nie. V IT je ten bonus ze vyskusat cloveka dokazes pomerne rychlo takze????

LOL


Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« Odpověď #20 kdy: 12. 02. 2020, 21:04:19 »
1) nikdy jsem nepracoval

2) technicke profese u nas nakonec schvaluji ja

== melo by tam byt rozmezi, jako vsude ta firma nehleda presne nekoho ale nekoho kdo muze byt vic pod tim co hleda nebo vic, proto rozsah

== vyzadej si popis te pozice a dej si tu praci a udelej prunik toho co delaji s tim co umis

== nech si upresnit rozmezi,  pak pokud to porad neni mimo projed tu firmu a napln a na tema mzdy se ptej nekde v 2/3.


Kdyz nekdo pride nerekne ani jak se jmenuje a co umi a rovnou rekne ze chce nastup strop co byl u te pozice uvedenej, neztracime s nim cas. Jiste doba je pro zamestnavatele zla ale ta cena je souctem nejenom exaktnich pracovnich znalosti ale i ostatnich nekvalifikacnich prvku (samostnatnost, zodpovednost, schopnost se rozhodovat, prace v pressu) a to muze tvorit klidne 1/4 platu. Obecne spousta IT lidi je schopna, ale precenuji svoje schopnosti realne plnit plan tj i prizbusobovat rozsah a kvalitu sve prace tomu jake je ocekavani. Ono to co firma naslibuje zakaznikum, nebo si nedej boze plati ne nutne musi byt 100% toho co clovek co na tom dela umi.


praci cest!