Doporučte antivirus pro Windows

Doporučte antivirus pro Windows
« kdy: 02. 02. 2020, 12:48:23 »
Zdravím, vím že je tohle primárně linux-focused fórum a antiviry tam moc neřešíte :-). Přece jen to zkusím, má podle vás smysl investovat peníze do komerčních verzí antivirových programů?

Vzhledem k aktuální "kauze" Avastu a jeho prodeje dat uživatelů mě napadlo přejít na něco jiného. Sdílení dat jsem sice měl vypnuté, ale i tak to považuji minimálně za neetické. V bývalé firmě používaly ESET, můžete doporučit něco konkrétního? Zdarma či placené je mi celkem jedno.

PS. Jde mi primárně o antivirus, další doplňkové služby s ochranou email, browseru a dalších věcí mě nezajímají.

Díky


Mlocik97

  • *****
  • 837
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2020, 12:49:55 »
Žiadny, máte tam už defender a mrt,... a tá kauza nepoučila že antivirusy sú najväčšia škodná? Ach jo,...

Ak už silou-mocou nejaký musíte mať,... tak ClamAV/Immunet, je opensource.
« Poslední změna: 02. 02. 2020, 12:52:02 od Gabriel Mlocik »

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #2 kdy: 02. 02. 2020, 13:05:27 »
Instalovat jakýkoli dodatečný "antivirus" ve Windows 10 je naprostá šílenost.
Vestavěný defender je rychlý, efektivní, nezobrazuje reklamy / nabídky placených služeb, atd. a také v testech vychází vemli dobře, ne-li nejlépe ze všech, viz. např. https://www.zive.cz/clanky/windows-defender-je-pry-nejlepsi-antivirus-tvrdi-av-test/sc-3-a-199775/default.aspx

Jako doplněk k němu se hodí perfektní nástroj Windows Firewall Control (https://www.binisoft.org/wfc.php ), který se (když vypnete learning mode a zapnete zobrazení všech notifikací) pro každý jednotlivý program zeptá, zda ho pustit na síť. Tímto způsobem mám zablokováno prakticky všechno vč. telemetrie, atd. - krom aktualizací OS a programů, které internet opravdu potřebujou.
« Poslední změna: 02. 02. 2020, 13:08:21 od Vykolej Rozkašil »
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #3 kdy: 02. 02. 2020, 13:11:05 »
Díky za info, nechám tedy standardní defender. Výjimky nastavit umí koukám také a nic víc, krom vypnutí většiny funkcí v avastu jsem nastavovat nepotreboval.

McFly

  • *****
  • 562
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #4 kdy: 02. 02. 2020, 20:03:01 »
Na Windows 7 používám Windows Security Essential, který je přímo od MS. Zdarma, bez reklam, spoko. Podpora signatur do roku 2023 dle MS.


Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #5 kdy: 02. 02. 2020, 21:03:30 »
Fakta a čísla: Existuje AV Comparatives, což je organizace, která pravidelně nezávisle testuje antivirová řešení: https://www.av-comparatives.org/

Má to pravidelně hezké grafy úspěšnosti i rychlosti jednotlivých řešení.

Osobně jsem dřív používal Aviru. Když se odinstaloval automaticky nainstalovaný balast a zůstal jen antivirus, bylo to fajn odlehčené řešení. Teď mám Avasta a přijde mi taky docela rozumně "neotravný". Občas se jen ozve s radou, proč by bylo fajn si koupit placené řešení, nebo co mi zpomaluje počítač - ale vždy jen v rohu malý popup, nic nejak otravného.

Ale sám se na internetu chovám slušně, a hlášení nějakého nálezu vídám jen velice výjímečně. Většinou, když narazím na nějakou situ s napadeným Wordpressem (apod.)

Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #6 kdy: 03. 02. 2020, 18:48:38 »
@Vykolej Rozkašil

Ten rumunský binisoft, proč se tváří jako Malwarebytes z Californie?

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #7 kdy: 03. 02. 2020, 19:40:44 »
[...]Teď mám Avasta a přijde mi taky docela rozumně "neotravný". [...]
"myslim" ze Avast nebude pro tazatele vhodna nahrada za Avast ;-) a mozna si prehledl proc ji hleda...

e3k

  • ***
  • 221
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #8 kdy: 03. 02. 2020, 21:01:23 »
najlepsie proti virusom je si dat na ten Windows Linux.

Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #9 kdy: 03. 02. 2020, 22:16:56 »
@Vykolej Rozkašil

Ten rumunský binisoft, proč se tváří jako Malwarebytes z Californie?
protože to "koupil". Ale vývoj se nezastavil a stále na tom dělá. Též ho používám s kombinací Windows Defender a k tomu ještě Sandboxie.

mikrom

  • ****
  • 323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #10 kdy: 03. 02. 2020, 22:44:19 »
Dlhe roky ked som mal pocitac s windows som pouzival https://www.avira.com/en/free-antivirus-windows a bol som spokojny. Teraz mam Linux a som este spokojnejsi.
Pre zvysok rodiny (deti + manzelka) mam McAfee - licencia na vsetky PC v domacnosti (t.j. herne PC + notebooky) za prijatelnu cenu.

Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #11 kdy: 03. 02. 2020, 23:52:32 »
Jedině Defender (ten je předinstalovaný)

Neotravuje, je účinný, integrovaný v systému, nic nepodbízí

Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #12 kdy: 04. 02. 2020, 06:57:11 »
Pouzivam BitDefender, sehnal jsem za velmi slusnou cenu 10-ti pack na 3 roky, tak to mame na vsech PC v rodine.
Funguje slusne, tichy, nabizi i featury jako zabezpeceny browser pro bankovnictvi, vpn.
Jedine trochu otravne je ze update nekdy ma kolem 500mb, tak na spatnem pripojeni se trochu protahne.
Gréta je nejlepší.

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #13 kdy: 04. 02. 2020, 08:09:49 »
@Vykolej Rozkašil
Ten rumunský binisoft, proč se tváří jako Malwarebytes z Californie?
Protože to koupili...  Abych řek pravdu, malwarebytes se mi vůbec nelíbílo a chvíli jsem pátral po starších verzích... 
Nakonec jsem se s tím smířil, protože přínos je obrovský. Nedokážu si už představit používat windows bez této aplikace - kolikrát čumím co a kam se chce připojit...
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Doporučte antivirus pro Windows
« Odpověď #14 kdy: 04. 02. 2020, 11:14:22 »
Malwarebytes také používám, starší verze nebyly taková pruda, naštěstí jsou stále aktualizace "definic". Nevím ale, jaký má použití starší verze na detekci. Jinak děkuji za info.