Zmizel zvuk na Raspbianu

Zmizel zvuk na Raspbianu
« kdy: 16. 01. 2020, 22:56:45 »
Zdravicko ,stalo se mi po spusteni raspberrypi, ze prestal fungovat zvuk, tzn, ze nehlasi zadny zvukovy vystup (ani kdyz pripojim jack), monitor mam stejny, config.txt jsem neupravoval.
modul -(lsmod) hlasi ze bcm2835_snd je nacteny. Kde by mohl byt zakopany bug? Ktere soubory jsou nutne pro funkci zvuku? v dmesg | grep... jsem nic o sound/audio nenasel


Re:Zmizel zvuk na Raspbianu
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2020, 16:43:10 »

Re:Zmizel zvuk na Raspbianu
« Odpověď #2 kdy: 17. 01. 2020, 23:04:39 »
Projevalo se to tak, že pravým kliknutím jsem ani nemohl vybrat HDMI/Analog - Psalo něco jako no audio controls.

Tak to je divné, každopádně jsem udělal  rpi-update, po kterém začla blbnout první část bootovací sekvence (divné rozlišení, ukazovaly s vertikální pruhy  a obraz měl overscan i v Xorg), tak jsem doufal že to spraví
sudo apt-get dist-update , update, upgrade, dist-update, upgrade, update a to spravilo problémy vytvořené  rp-update a audio ani pak  nešlo.
Nicméně podle té troubleshooting stránky na elinux.org jsem zkusilhello_audio.bin a to kupodivu zvuk hrál, tak jsem ještě zkusil  speaker test, a audio také hrálo

nevím, jak co je za alsa nebo pavucontrol za mezivrstvu v systému zvuku na linuxu, ale pak už mi to fungovalo, mohlo to hrát.

refres

Tuším že nějak muselo dojít k nějakému rozhašení nastavení alsa, jako kdyby bylo audio nastaven na 3. neexistující "vývovod", ale proti tomu stojí chování všech programů, které si stěžovali na nexistenci otevření zvukového výstupu