Restart služby pomocí crontab

Restart služby pomocí crontab
« kdy: 15. 01. 2020, 07:22:27 »
Mám blbý dotaz začátečníka, potřebuji restartovat službu pravidelně každou hodinu . Použil jsem service xxx restart. V terminálu proběhne ale vyžaduje zadání hesla.

Chtěl bych tuto službu spustit pravidelně v  cronu. Zadal jsem tedy do crontab 55 * * * * service xx restart. Ale služba se nerestartuje, kde může být problém?

Jak je možno nastavit soubor aby se spustil právem root.
Zkoušel jsem to i přes sh, #!/bin/bash, service edvrserver restart.
« Poslední změna: 15. 01. 2020, 08:31:29 od Petr Krčmář »


Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2020, 09:15:25 »
Mám blbý dotaz začátečníka, potřebuji restartovat službu pravidelně každou hodinu . Použil jsem service xxx restart. V terminálu proběhne ale vyžaduje zadání hesla.

Chtěl bych tuto službu spustit pravidelně v  cronu. Zadal jsem tedy do crontab 55 * * * * service xx restart. Ale služba se nerestartuje, kde může být problém?

Jak je možno nastavit soubor aby se spustil právem root.
Zkoušel jsem to i přes sh, #!/bin/bash, service edvrserver restart.
Podivej se do logu cronu asi ve /var/log a taky hledej soubor nohup.out v domovskem adresari.
Taky v mailu toho uzivatele. Tam vsude se pise vysledek jobu.
Jestli to v terminalu chce interakci, tak ti to z cronu nepojede. Práva ten job má dle toho pod kym je ten crontab . Tolik jen v rychlost a obecne bez info, jaky linux pouzivas.
« Poslední změna: 15. 01. 2020, 09:20:57 od FKoudelka »

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #2 kdy: 15. 01. 2020, 10:47:04 »
Pouzivam ubuntu 16.10. Crontab jsem spustil pod root . Takže by měl mít dostatečná práva.
Podle logu : grep CRON /var/log/syslog
Jan 15 09:59:01 SN20180505 CRON[10548]: (root) CMD (service edvrserver restart)
Jan 15 09:59:01 SN20180505 CRON[10547]: (CRON) info (No MTA installed, discarding output)

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #3 kdy: 15. 01. 2020, 11:07:03 »
Doinstaloval jsem : a ted v mail root to pise

/bin/sh: 1: /home/admin/restart.sh: Permission denied

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2020, 11:31:10 »
/bin/sh: 1: /home/admin/restart.sh: Permission denied

A co víc potřebujete? Překlad dvou slov "Permission denied"?
Pokud nevíte, co to znamená, zajímalo by mě, jak jste došel vůbec k tomu, že chcete restartovat službu cronem (to je samo o sobě dost nestandardní).

Zkuste popsat, co vás trápí, pak vám nědko může pomoct.


Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #5 kdy: 15. 01. 2020, 11:43:57 »
Ten cron jsi nastavil pod jakym uzivatele? Nastavil jsi ho jako uzivatele root?

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #6 kdy: 15. 01. 2020, 12:00:46 »
Ten cron jsi nastavil pod jakym uzivatele? Nastavil jsi ho jako uzivatele root?

ano nastavil jsem ho jako root. Problém vyřešil chmod 775 . Pak už ho spustil . Ale vyhazoval chybu na řádku 2 (pouze pokud ho spustil cron, když jsem ho spustiv v terminálů jako root tak vše proběhlo dobře) . Kde bylo service edvrserver restart. Psal ze service není. Pak jsem se dočetl ze je potřeba udělat PATCH, což nevím co přesně je a moc jsem to nepochopil ale vyřešil jsem to ze místo service edvrserver restart jsem dal /usr/sbin/service edvrserver restart . Což uz fungovalo.
« Poslední změna: 15. 01. 2020, 12:04:09 od sehpe »

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #7 kdy: 15. 01. 2020, 12:02:01 »
/bin/sh: 1: /home/admin/restart.sh: Permission denied

A co víc potřebujete? Překlad dvou slov "Permission denied"?
Pokud nevíte, co to znamená, zajímalo by mě, jak jste došel vůbec k tomu, že chcete restartovat službu cronem (to je samo o sobě dost nestandardní).

Zkuste popsat, co vás trápí, pak vám nědko může pomoct.

Ne s tím mi pomohl google překladač ale děkuji, problém mám vyřešen.

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #8 kdy: 15. 01. 2020, 12:04:14 »
Ne s tím mi pomohl google překladač ale děkuji, problém mám vyřešen.

Tuším, že nemáte. Pokud nevíte o právech a co je PATH (ne PATCH), pak si myslím, že celé je to nějaká opičárna, která by se měla řešit úplně jinak. Jak jsem psal, restart služby v crontabu je opravdu hodně extrémní nástroj a využívá se jen tam, kde opravdu neexistuje jiné řešení. (O důvodech bych se mohl rozepsat).

Snažím se Vám pomoct to udělat dobře a třeba i něco naučit.

Re:Restart služby pomocí crontab
« Odpověď #9 kdy: 16. 01. 2020, 06:50:48 »
Ne s tím mi pomohl google překladač ale děkuji, problém mám vyřešen.

Tuším, že nemáte. Pokud nevíte o právech a co je PATH (ne PATCH), pak si myslím, že celé je to nějaká opičárna, která by se měla řešit úplně jinak. Jak jsem psal, restart služby v crontabu je opravdu hodně extrémní nástroj a využívá se jen tam, kde opravdu neexistuje jiné řešení. (O důvodech bych se mohl rozepsat).

Snažím se Vám pomoct to udělat dobře a třeba i něco naučit.

Pomoct mi určitě mužete, službu restartuji jednou denně z důvodu že se zasekává, a čekám na výrobce sw než opraví chybu a dodá slíbenou aktualizaci. Předtím jsem službu restartoval pomocí sw který dodává výrobce sw. Ale bylo to pracné přihlásit se každý den, a zmáčknout tlačítko, tedy zadat cron mi přišlo jednoduší. Dodavatel SW je firma Exacq vision, která má tuto chybu odreportovanou. Ale jelikož ji provozuji na svém HW neudělají mi support na nastavení.
Pouze na SW.