C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #60 kdy: 18. 01. 2020, 20:46:13 »
Ta FPGA deska je jiz spis stary kram. Jako muzes mi napsat mail, poslu NDA a pak ti reknu jak moc realny je s tim neco udelat v rozumnem case, nebo se proste stav na pokec :-) U FPGA nejsou genericke navody - protoze ten "kod" resi vzdy nejakou specifickou ulohu a vse potrebuje jiny a individualni pristup.


PanVP

Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #61 kdy: 18. 01. 2020, 21:18:35 »

Promyslím si to a když tak se ozvu.
Mám s lidmi dost špatné zkušenosti, naprosto obecně, rozhodně se tě nechci dotknout.

Díky ;-)

gilll

Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #62 kdy: 18. 01. 2020, 22:53:43 »
Padly tu dobré rady. Vyzkoušel jsi ten Cuckoo filter? Zatím jsi neodpověděl, odkud bereš data. Jak řešíš sdílení té hashtabulky mezi procesy?

Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #63 kdy: 19. 01. 2020, 06:14:31 »
Padly tu dobré rady. Vyzkoušel jsi ten Cuckoo filter? Zatím jsi neodpověděl, odkud bereš data. Jak řešíš sdílení té hashtabulky mezi procesy?
Mrkni do předchozích příspěvků. Cuckoo jsem zkoušel já. Problém řešený v tomto vlákně už je v podstatě vyřešený, bottleneck je nyní jinde a je to zřejmě úplně jiná pohádka.

Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #64 kdy: 19. 01. 2020, 06:22:58 »
Čistě ze zvědavosti, jaké oblasti se vlastně celý ten projekt týká? Jestli je to tajné, tak to pochopím..


PanVP

Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #65 kdy: 19. 01. 2020, 17:06:20 »
Nic, co bych chtěl veřejně prezentovat.

Je v tom prostor pro práci víc lidí, peníze tu jsou skutečně až ten úplně poslední problém.
Nicméně zvýšení výkonu 100x by zřejmě vyžadovalo přepsat to pod OpenCL nebo na FPGA.

Ale obávám se, že jsem to dostal tam, kam to jen šlo.
První implementace celé té blbosti v Pythonu zvládala jednotky operací za vteřinu.
Teď už to není tak špatné, ale silně pochybuji, že to půjde zrychlit 10x bez OpenCL neb FPGA.

Tobě a RDa bych o tom mohl říct víc, ukázat zdrojáky a vysvětlit princip.
Pokud máš rád peníze a nebojíš se OpenCL, dej mi vědět.
Tohle je něco, co se dělá jen (skutečně jen) pro peníze, nic víc za tím není.
Je to jen pro peníze, ale bez vlastní finanční investice (nehrozí ztráta vlastních peněz) si člověk může vydělat tolik, aby za rok už nemusel nikdy pracovat nebo si koupil někde uprostřed města dům a tam si otevřel kavárnu, jen aby byl mezi lidmi.
« Poslední změna: 19. 01. 2020, 17:12:26 od PanVP »

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C, zápis do pole čísel a zápis mimo cache L1/L2
« Odpověď #66 kdy: 19. 01. 2020, 18:38:18 »
tipuju rychle elektronicke burzovni operace.