chrome://flagy Native GPU memory buffers a ZERO-COPY -význam a nekompatibilita

Víte někdo, co dělá v chrome://flags nastavení Native GPU memory buffers a ZERO-COPY flagy týkající se nastavení grafiky ? A k čemu je to dobré a v jakých situacích?
A především mě zajímá,proč se to na jiném stroji chová jinak(když jsou flagy aktivní)?:
-na Raspberry pi GPU BFUFERS způsobí, že po spuštěn obsah okna celého prohlížeče je prázdná plocha, do konzole se opakovaně vypisuje unhandled 1. Po zavření prohlížeče je celý stroj zralý na restart, protože se jakoby sekne, pouze kurzor jde.
- na HD4600 Intel CPU naopak volba Zero-copy způsobí okna obsahu webových stránek jsou rozkouskované na dlaždičky s opakujícím se stejným nesmyslým obsahem (například okraj okna prohlížeče s kouskem address baru). Někdy je místo nich šedá plocha, někdy jsou deformované.Jde jen o vizuální stránku, stránka se normálně načte., text jde neviditelně označit a kopírovat, stránky s videem jsou funkční v tom smyslu, že region videa obsahuje skutečné video.


(v nadpisu jsem užil slovo nekompatibilita, tím myslím, že někde jeden flag způsobí nefunkčnost a někde jiný flag jiný druh nefunkčnosti)
« Poslední změna: 11. 01. 2020, 20:47:35 od Pivotal »


Vice info zde:
https://software.intel.com/en-us/articles/native-one-copy-texture-uploads-for-chrome-os-on-intel-architecture-enabled-by-default
jinak zalezi na konkretni konfiguraci driveru/graficke karty, dmabuf buffer muze pouzivat tiling a proto to je rozkouskovane. Jinak myslim ze to je asi spatne implementovane pokud to dava podobne vysledky.