Co je to za (automaticky generované) stránky?

Co je to za (automaticky generované) stránky?
« kdy: 12. 01. 2020, 11:44:10 »
Nevíte náhodou někdo, kde se berou tyhle stránky? Párkrát jsem na ně náhodou narazil..

https://spika-audit.ru/
http://aquaraki.ru/

Přijde, mi, že je to automaticky generované z různých českých webů, ale - kdo a proč? Nemáte náhodou někdo tucha?


gilll

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2020, 12:51:21 »
Může být pokus o snížení google rankingu té původní stránky. Když vytvoříte duplikát, který google oindexuje dřív než tu původní stránku, sníží se její ranking.
« Poslední změna: 12. 01. 2020, 12:55:41 od gilll »

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2020, 15:44:31 »
Může být pokus o snížení google rankingu té původní stránky. Když vytvoříte duplikát, který google oindexuje dřív než tu původní stránku, sníží se její ranking.

Hmm, zajímavé, to jsem nevěděl. Ale nezdá se mi, že by to byl případ konkrétně těchto stránek - nevypadají, že by duplikovaly nějakou konkrétní původní stránku. Weby "Komínová klapka elektrická"? "Kempingový vozík skládací"? To se mi nezdá.

gilll

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2020, 16:07:45 »
Může být pokus o snížení google rankingu té původní stránky. Když vytvoříte duplikát, který google oindexuje dřív než tu původní stránku, sníží se její ranking.

Hmm, zajímavé, to jsem nevěděl. Ale nezdá se mi, že by to byl případ konkrétně těchto stránek - nevypadají, že by duplikovaly nějakou konkrétní původní stránku. Weby "Komínová klapka elektrická"? "Kempingový vozík skládací"? To se mi nezdá.

může to sledovat nové nabídky na nějakém eshopu a generovat weby se stejným textem, google potom derankuje ten eshop, na kterém ty nabídky vyhodnotí jako duplikát, protože je oindexuje později. Cílem je zmást google, aby si myslel, že ten eshop je agregátor obsahu. Jestli to funguje, nevím.
« Poslední změna: 12. 01. 2020, 16:10:40 od gilll »

noob

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2020, 16:17:49 »
Odchytávají málo konkurenční slovní spojení a inkasují za zobrazenou reklamu. Nic jiného bych za tím nehledal.


gilll

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2020, 16:26:25 »
Odchytávají málo konkurenční slovní spojení a inkasují za zobrazenou reklamu. Nic jiného bych za tím nehledal.

žádnou reklamu nezobrazují, odkazy vedou zpět na stejnou stránku. Snaží se před googlem vypadat jako eshop.

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2020, 22:04:25 »
Cloaking

Vy jste dostal jen takzvanou Safe page. Pokud na stránku povede proklik z reklamy a bude mít chtěnou IP a ostatní parametry, dostane Landing Page.
Reklama je většinou kontroverzního charakteru a toto je jeden z bezpečnostních mechanismů, jak ji udržet naživu co nejdéle.

#CzechMadeMan #NoIPFraud

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2020, 09:38:37 »
žádnou reklamu nezobrazují, odkazy vedou zpět na stejnou stránku. Snaží se před googlem vypadat jako eshop.
Ja tam reklamu vidím (v pravom stĺpci pod "Recent Posts"), ale len jednu. Čiže sa tvária ako nejaký príčetný blog alebo čo.

gilll

Re:Co je to za (automaticky generované) stránky?
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2020, 10:20:06 »
žádnou reklamu nezobrazují, odkazy vedou zpět na stejnou stránku. Snaží se před googlem vypadat jako eshop.
Ja tam reklamu vidím (v pravom stĺpci pod "Recent Posts"), ale len jednu. Čiže sa tvária ako nejaký príčetný blog alebo čo.

to neni reklama