Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.

none_

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #15 kdy: 27. 12. 2019, 11:28:47 »
...
No ale vy pocitate prijem a ja mluvim o vydeji. Prijem samozrejme spocitat muzete. Bazalni metabolismus teoreticky urcit take muzete, ale domaci mereni je take orientacni. Co ale hodinky zvladnou lepe je vydej pri aktivite. Vase stopky neobsahuji kontinualni zaznam srdecniho tepu. Mnohem dulezitejsi je vedet jak se tep meni v prubehu casu nez par hodnot. Pak samozrejme zalezi na typu aktivity a poctu zapojenych svalovych skupin. Samozrejme bez powermetru je mereni stale hrubym odhadem.


Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #16 kdy: 27. 12. 2019, 13:08:18 »
Pulsmetr meri blbe
noo ono zjišťování pulsu blikáním ledkou do zápěstí je spíš heuristikou než měřením. Už to tady psali jiní - hrudní pás s ANT je řešení. Pak si to necháš poslat do handheldu (mobil, gps, etc.) a tam to zpracuješ.

Nevýhoda pásu je nutnost pásu, .. :)

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #17 kdy: 27. 12. 2019, 22:33:57 »
Pulsmetr meri blbe
noo ono zjišťování pulsu blikáním ledkou do zápěstí je spíš heuristikou než měřením. Už to tady psali jiní - hrudní pás s ANT je řešení. Pak si to necháš poslat do handheldu (mobil, gps, etc.) a tam to zpracuješ.

Nevýhoda pásu je nutnost pásu, .. :)

Tak predevsim neschopnost toho merice spociva v tom, ze vynechava.

Podle hodinek jsem dneska usel celkem 20km. A spalil jsem pry 3600kcal. Pritom krome vyjizdky na kole jsem byl cely den v obyvaku a parkrat absolvoval trasu obyvak-kuchyn-koupelna. Tohle myslite vazne? Jeste se tu tech zdorbu zastavejte. Jak nekdo neco tak pitomeho mohl vubec vypustit do sveta, to je do nebe volajici.

Budu to nosit na ruce jeste tyden jako takovou kuriozitu.

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #18 kdy: 28. 12. 2019, 12:43:05 »
Pulsmetr meri blbe
noo ono zjišťování pulsu blikáním ledkou do zápěstí je spíš heuristikou než měřením. Už to tady psali jiní - hrudní pás s ANT je řešení. Pak si to necháš poslat do handheldu (mobil, gps, etc.) a tam to zpracuješ.

Nevýhoda pásu je nutnost pásu, .. :)

Tak predevsim neschopnost toho merice spociva v tom, ze vynechava.

Podle hodinek jsem dneska usel celkem 20km. A spalil jsem pry 3600kcal. Pritom krome vyjizdky na kole jsem byl cely den v obyvaku a parkrat absolvoval trasu obyvak-kuchyn-koupelna. Tohle myslite vazne? Jeste se tu tech zdorbu zastavejte. Jak nekdo neco tak pitomeho mohl vubec vypustit do sveta, to je do nebe volajici.

Budu to nosit na ruce jeste tyden jako takovou kuriozitu.

Z toho si nic nedelej, zkratka nemas mentalni kapacitu tak slozite zarizeni obsluhovat, zustan u stopek a excelu.
Osobne nemam Garmin, pouzivam Xiaomi MiBand4. Ten zkratka pres den monitoruje bezny pohyb a chuzi, kdyz vyjedu na kole, zmacknu tlacitko, ze ted zacina workout typu jizda na kole, naramek se sppji s telefonem s GPS a meri prubeh. Chytrejsi hodinky maji GPS v sobe. Po ukonceni to zase stopnu. Pak mi naramek nerika, ze jsem nachodim 20km.
Predpokladam, ze garmin to bude mit stejne.

none_

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #19 kdy: 29. 12. 2019, 09:48:24 »
Budu to nosit na ruce jeste tyden jako takovou kuriozitu.

Uz je konecne vratte. Tohle je ztrata casu pro vsechny zucastnene. Vy nechcete projevit ani naznak snahy naucit se ty hodinky pouzivat.

Jen tak pro zajimavost, kolik km vam ukazaly vase stopky?


Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #20 kdy: 30. 12. 2019, 01:29:20 »
Budu to nosit na ruce jeste tyden jako takovou kuriozitu.

Uz je konecne vratte. Tohle je ztrata casu pro vsechny zucastnene. Vy nechcete projevit ani naznak snahy naucit se ty hodinky pouzivat.

Jen tak pro zajimavost, kolik km vam ukazaly vase stopky?

1. Spalene kalorie jsem mel 2 dny po sobe mimo o 600kcal
2. Distance dle gps pri behu premeruje o 20% skutecnou vzdalenost
3. Vypadava mereni tepove frekvence
4. Krokomer mi napocital 8500kroku ikdyz jsem byl cely den doma :D

Kolik mi ukazaly stopky km? Proc bych mel chtit vedet km? K cemu tento udaj bude uzitecny?

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #21 kdy: 30. 12. 2019, 10:57:32 »
1. Spalene kalorie jsem mel 2 dny po sobe mimo o 600kcal
2. Distance dle gps pri behu premeruje o 20% skutecnou vzdalenost
3. Vypadava mereni tepove frekvence
4. Krokomer mi napocital 8500kroku ikdyz jsem byl cely den doma :D

Zatial to cele vyzera, ze ti nesedia presne na ruke. Podla DCRainmakera je Vivoactive3 jeden z podarenych modelov od Garminu a porovananie presnosti HR, GPS a krokomeru s inymi zariadeniami je v pohode. 20% off pri GPS je extrem, to si asi musel behat medzi veziakmi so slabym vyhladom na satelity. Alebo si nastav presnejsie meranie pozicie na kazdu sekundu (na ukor vydrze baterie).

Manzelka ma Vivosport, porovnaval som tie udaje s Garmin Edge500, Garmin Oregon 600, iPhone aj Amazfit Bip a na to ake su malicke s malou antenou a smiesnym HR senzorom tak v podstate drzia krok s vyssie uvedenymi a nelisia sa udajmi viac ako o 5%.

Takze:
1. Urcite updatni na najnovsi FW
2. Ohol si chlpy a dobre dotiahni remienok, nesmie byt medzi kozou a senzorom nejaka vola.
3. Pozri si rady a tipy tu aj v naslednej diskusii: https://www.dcrainmaker.com/2017/10/garmin-vivoactive-3-in-depth-review.html

Kolik mi ukazaly stopky km? Proc bych mel chtit vedet km? K cemu tento udaj bude uzitecny?

No napriklad si mozes davat mesacne ciele alebo oblubenych 100 jarnych kilometrov :-) Ja napriklad kroky nejako nesledujem a statistiky si robim vylucne z preslych kilometrov, lebo kroky nabehas aj v praci ci doma. Mna zaujima iba outdoor aktivita.

none_

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #22 kdy: 30. 12. 2019, 12:08:23 »
1. Spalene kalorie jsem mel 2 dny po sobe mimo o 600kcal
2. Distance dle gps pri behu premeruje o 20% skutecnou vzdalenost
3. Vypadava mereni tepove frekvence
4. Krokomer mi napocital 8500kroku ikdyz jsem byl cely den doma :D

Kolik mi ukazaly stopky km? Proc bych mel chtit vedet km? K cemu tento udaj bude uzitecny?
1. Jak jste to overil? Jsou to klidovenebo aktivni? Pokud jste kazdy ten den byl na kole, jako jste rikal posledne, a pritom jste to nerekl hodinkam, tak se nemuzete divit.
2. Kde jste to meril a jak jste to overil?
3. Nekonecny pribeh. Muzu si stezovat na vsechno mozny, ale vypadavani ne. Asi bude chyba na vasi strane.
4. Co jste ten den delal? 8000 kroku se da udelat i doma.

Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« Odpověď #23 kdy: 31. 12. 2019, 20:51:42 »
Trasa kterou jsem bezel v Garmin Connect ma 4.8km, ta sama trasa pak naimportovana do Strava meri 3.75km, coz sedi s mym merenim rucnim na mapy.cz.

Ocividne tomu vubec nerozumis! Ja jsem si tu prisel stezovat a ne se ptat na radu  8)