Vytvoření instalačního USB klíče s Windows 7

Re:Vytvoření instalačního USB klíče s Windows 7
« Odpověď #30 kdy: 22. 01. 2020, 19:13:51 »
k3dAR

Diky moc.

Proc CPU krachne pri vyssi zatezi pri Ubuntu 18.04 a u 17.10 se tomu tak nedelo, to tezko posoudit. S Ubuntu 17.10 i s Widlema krachnul disk a musel jsem HDD vymenit a na novem HDD znova instalovat systemy. Uz vim konecne jak. Grub by urctite nejak opravit sel, priste se na to podivam pred reinstalaci.

Co se tyce sledovani teploty, tak krach a vypnuti PC u Ubuntu 18.04 vyvada jako tremal event, CPU se prehrejva. Spis je divne, proc se to zacalo dit po vymene HDD a verze Ubuntu. Muze neco byt i v zakladni deste, driv mi to pred 2 roky hazelo Han Error pri startu, vubec nic nenabehlo a taky jsem si s tim vetrackem hral (vycisteni i vymeneni vetracku nepomohlo). Nekdy se notas pustil, jindy ne, zkousel jsem to vicekrat. Pak se to uklidnilo, proste se to prestalo dit. Z hledani na internetu vim, ze to muze byt take neco (kurvitko ?) v zakladni desce. Mam starsi Thinkpad.

Vyzkouseno - Ubuntu 16.04 uvidime, zatim OK, 17.10 OK, 18.04 vypina se pri zatezi CPU nad 2 z 4 jader, v chladnu OK, 18.10 start bezi dlouho a jen nekdy nabehne, 19.04 nenabehne, bezi text pri startu a dal se to nedostane. 19.04 jen slo pustit zkusebni z USB klice, instalaovane nenabehlo.

Za nedlouho taky vyjde Ubuntu 20.04 LTS.

Win 7 jsem nenasel nikde, jake seriove cislo W7 patri k memu PC. A cloveka, od ktereho jsem NTB koupil, uz kontaktovat nejde. I kdyz Win7 bylo legalni, po padu disku se ne nepodarilo obnovit. Tak prez torrenty stahnuti W7 Home Basic s klicem a aktivaci, byt jsem mel W7 legalne na repasovanem notasu nejspis z firmy. Neco podobneho se resi i ve vlakne vedle (to nejsem ja). W7 Home Basic ma male rozliseni (asi problem driveru) a nejde pustit Wifi, zkusit kabel zatim nebylo mozne (nechapu ale stejne to neni nutne).


D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření instalačního USB klíče s Windows 7
« Odpověď #31 kdy: 22. 01. 2020, 23:21:16 »
[ByCzech]
Ok, Jak to sepises, dej vedet, rad si to prectu. Naoplatku ti dam vedet jak jsem dopadl s pokusy -budes-li chtit.

[Ondřej Caletka]
Dekuji za zevrubne vysvetleni. Jak jsem psal, cca behem pristich ctrnacti dnu budu mit moznost si to prakticky vyzkouset a hned na nekolika ruznych strojich.                         

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření instalačního USB klíče s Windows 7
« Odpověď #32 kdy: 23. 01. 2020, 02:09:55 »
[...]

omlouvam se za tu uz objasnenou desinformaci ze 16.04 uz je po ukonceni podpory ;-)

co mas za starsi Thinkpad? mam Xubuntu 18.04 na starsich Thinkpad T60p, X220t a T420s a slape ok

driv nez 20.04 (v dubnu) vyjde 18.04.4 (~6.unora) bude obsahovat novejsi jadro 5.3 a Mesu 19.2,
pokud bys ted mel nainstaloven 18.03.>=2 kde je aktivni HWE (nebo ho na 18.04.<=1 doinstaloval rucne),
tak v ramci HWE aktualizaci to nove jadro i mesa uz do systemu doputovalo...

s temi Windows7 ti to pisu od zacatku, usetri si starosti a zpohodln si to, nainstalovanim do virtualu v *buntu,
virt-manager

Re:Vytvoření instalačního USB klíče s Windows 7
« Odpověď #33 kdy: 23. 01. 2020, 02:53:12 »
k3dAR

Mam Thinkpad T410. Kdysi jich meli dost v nejake firme a pak se prodavali jako repasovane pomerne ve velkem mnozstvi. RAM je 8 GB tak by mel virtual utahnout.

16.04 zatim v pohode, ale jinak spis bych skuzil Fedoru-Debian pri dalsi instalaci. Ubuntu je pomerne dost komercni a dokonce ma v hlavni nabidce Amazon.

Kdyz hodim Win7 do virtualu, tak se bojim, aby se mi nehrabali v Linuxu soucasne bezici Win (zbirani informaci a pod. a taky aby Win7 se nemohl kdykoliv pri spusteni dostat na internet) Nevis, co ve Win je, zvlaste kdyz jsou z torrentu (na NTB sice Licence k Win7 je platna, ale po havarii disku se nepodarilo obnovit na nemam odkud zjistit).

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření instalačního USB klíče s Windows 7
« Odpověď #34 kdy: 23. 01. 2020, 09:48:29 »
[Honza1Ubuntu]

Jen takova drobnost, z vlastnich skusenosti (mozna to vite): Pokud budete delat dualboot Linux+Widle, je dobre nejdrive instalovat Widle a pak Linux - Vyhnete se tak drbacce s obnovovanim bootloadru. Widle by udajne meli nekdy od W7 uz umet zavadet i jine os, ale me se ten zazrak zatim nepovedl (ale ja se obecne s Widlama moc rad nemam, mozna mi to delaj naschval :-D)