Přestaly fungovat statistiky Nových uživatelů

Přestaly fungovat statistiky Nových uživatelů
« kdy: 02. 01. 2020, 20:11:19 »
Né, že bych byl šťoura, ale od září 2019 vám přestaly fungovat statistiky Nových uživatelů - https://forum.root.cz/index.php?action=stats
Tabulka úplně dole, sloupec "Nových uživatelů".

PS: Posílal jsem v listopadu SZ (panu Krčmářovi), ale možná se někde zatoulala.


Re:Přestaly fungovat statistiky Nových uživatelů
« Odpověď #1 kdy: 06. 01. 2020, 12:28:26 »
Díky, předal jsem kolegům k řešení.

Re:Přestaly fungovat statistiky Nových uživatelů
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2020, 13:11:30 »
Ukázalo se, že je to teď konečně správně a ta nula tam měla být od začátku.

Do fóra se totiž žádní uživatelé neregistrují, nepoužíváme uživatelský systém ve fóru, ale máme to napojené na centrální uživatelský systém, který spravuje účty napříč všemi službami vydavatelství Internet Info. Jeden účet ke všemu.

Na fóru tady Rootu byla ovšem dlouhá léta chyba, která umožňovala registrovat se přímo jen do fóra. Což způsobovalo divné věci, občas se na to lidi ptali a my jsme dlouho nemohli přijít na to, čím to je. Pak jsme zas nemohli přijít na to, jak se ti lidi k registraci dostanou, když má být nedostupná.

Na konci loňského roku to konečně vývojáři opravili, takže už není možné se registrovat do fóra, ale uživatel je správně poslán na centrální registrační stránku, kde si vytvoří účet použitelný i na fóru. Od té doby to správně ukazuje nulu, protože fórum žádné uživatele nepřijímá a žádné účty v něm nevznikají. Chová se to tedy teď stejně, jako na jiných našich serverech.