Smart TV nevidí mass storage Android

Smart TV nevidí mass storage Android
« kdy: 09. 12. 2019, 20:19:53 »
Z jakého důvodu Samsung Smart TV se tváří jako by k ní vůbec nebyl připojen smartphone s androidem (zkoušen režim Fotky i Soubory ; vypnuto i ladění USB pro jistotu).
Přitom:
• jiný smartphone (s jiným OS ALE STEJNOU paměťovkou) umožní číst obsah karty z TV. a funguje ok tedy
• v notebooku windows, OS X  smartphone s danou kartou také správně funguje.

BTW OT: doplnující dotaz: jak vlastně funguje Režim MTP (tedy  že například nějaké úložiště, například paměťová karta nebo interní flash v zařízení) je "outsourcována" přes USB do hostitelského zařízení? Zajímá mě konkrétně úroveň abstrakce, tedy jestli je to prezentováno jako blokové zařízení a na filesystému nezáleží a nebo naopak záleží a smysl dávají jen FS, které samo zařízení umí a dochází k jakémusi  obalování, že interfacovány jsou soubory pouze  je možné pracovat jen na úrovni souborů... -- A analogicky jak je to s oddíly na  obmyšlené microSD kartě v telefonu, například zda je možné pracovat s tabulkou oddílů v počítači nebo zda to je zmraženo.
« Poslední změna: 09. 12. 2019, 21:20:52 od Petr Krčmář »


k3dAR

  • *****
  • 2 874
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Smart TV nevidí mass storage Android
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2019, 21:51:26 »
"mass storage" NEni "MPT", pokud tedy televize umi jenom "mass storage" a NEumi "MPT", nezobrazi obsah z telefonu... ten druhej tel co tv vidi nema "nahodou" vybranej rezim "mass storage"? coz byla moznost i starsi verze Androidu...

Re:Smart TV nevidí MTP Android, jak naučit mass storage
« Odpověď #2 kdy: 09. 12. 2019, 22:42:17 »
Aha, tak skutečně ten androidový bazmek má MPT, zatímco stará dobrá nokia je Mass storage(jen paměťová karta)

Vtipné je, že když na tom budižkničemu android krámu vyberu MTP vs PTP tak jediný rozdíl je v tom, zda se zobrazí běžná adresářová struktura a nebo jen výcuc Pictures, ale obojí je MTP. zatímco v nokii  volba Paměťová karta je Mass storage, volba Přenos obrázků je  jako MTP/PTP na androidu.

Vlatně je principiální rozdíl mezi MTP a PTP?

Existuje patch, aby ten proklatý android matlafon uměl Mass storage? JE to android 6.

Re:Smart TV nevidí mass storage Android
« Odpověď #3 kdy: 10. 12. 2019, 13:43:31 »
Ano existuje aplikace UMS Enabler (USB MASS STORAGE Enabler v1.6), ale potřebuješ mít Root telefonu. Pak by to mělo jít bez problému.
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-universal-mass-storage-enabler-beta-t3240097

Re:Smart TV nevidí mass storage Android
« Odpověď #4 kdy: 10. 12. 2019, 15:30:03 »
V dalším příspěvku na XDA jsou podporované telefony, takže generálně to jít nemusí, i z důvodu kdy jsou na kartu přesunuty aplikace (kvůli malému internímu úložišti), které by přestaly po odpojení  karty fungovat apod. Vnitřní úložiště cca od Androidu 6 a výše odpojit ani nejde, protože je šifrované.