Doporučte router

Doporučte router
« kdy: 05. 12. 2019, 23:44:56 »
Ahoj,
dosloužil mi router, a tak sháním do domácnosti nový. Od poskytovatele mám 50 Mbit/s, přes internet sleduji televizi, zároveň mívám pravidelně videokonference a děti pořád na něco koukají na YT  :)

Preferuji spolehlivost, stabilní wifi signál, jednoduchou konfiguraci... zkrátka zapojím to, nastavím, funguje to a dál se o to nestarám. Nemám problém do routeru investovat, ale cenovka vyšší jak 5000 už by musela mít nějaký pádný důvod.

Děkuji všem za tipy


robac

  • ***
  • 197
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte router
« Odpověď #1 kdy: 06. 12. 2019, 00:01:39 »
Preferuji spolehlivost, stabilní wifi signál, jednoduchou konfiguraci... zkrátka zapojím to, nastavím, funguje to a dál se o to nestarám. Nemám problém do routeru investovat, ale cenovka vyšší jak 5000 už by musela mít nějaký pádný důvod.

Aha, takže chcete WiFi router. Křišťálovou kouli jsem si zapomněl v práci, takže nám sdělíte, jestli chcete pokrýt signálem panelákové 2+KK, třípatrový rodinný dům nebo Karlštejn?

Pokud by šlo jen o routovací výkon, spolehlivost, tak by Vám v pohodě stačil Mikrotik za 600,- . Pokud chcete kvalitně pokrýt WiFi rodinný dům, tak Vám nemusí stačit žádný WiFi router a bylo by rozumnější jít do kombinace router + odpovídající počet AP.

Re:Doporučte router
« Odpověď #2 kdy: 06. 12. 2019, 07:33:38 »
Aha, takže chcete WiFi router. Křišťálovou kouli jsem si zapomněl v práci, takže nám sdělíte, jestli chcete pokrýt signálem panelákové 2+KK, třípatrový rodinný dům nebo Karlštejn?

Ano, WiFi router. Jedná se o jednopatrové 4+1, s problémy s pokrytím jsem se u starého routeru nesetkával. Ale pokud by bylo rozumnější pořídit si Vámi zmiňovanou kombinaci router + AP, rád se nechám poučit.