ZFS na controlleru s HW RAID a s jedním diskem v logickém poli

Re:ZFS na controlleru s HW RAID a s jedním diskem v logickém poli
« Odpověď #15 kdy: 07. 12. 2019, 11:02:44 »
Po nahradě novým diskem už není disk viditelný pod původnim /dev/sdX a nové pole se sestaví až po rebootu a po potvrzení hlášek biosu, že akceptujeme ztrátu dat.

Nejde tohle ovládat přes hpssacli https://kb.gtkc.net/hp-smart-array-cli-commands/ ? Má divné ovládání, ale dá se i ve skriptech.


Re:ZFS na controlleru s HW RAID a s jedním diskem v logickém poli
« Odpověď #16 kdy: 09. 12. 2019, 22:08:21 »
Jo, jde to, můžu to manuálně zahodit a zase sestavit... Jako na jakémkoliv čínském mainboardu.. To ale není to, co bych si představoval. Mé staré Supermicro to umělo.

Je to otázka priorit.. Já jsem si od HP stroje sliboval, že mi s provozováním serveru pomůže perfektním HW, ale zatím jsem zjistil, že je to jen značkový držák na ECC paměti, ze kterého nemůžu použít ani RAID...

ILO licence jen před POST a pak za další poplatek... Pokud to člověk dostane jako admin a firma mu to zaplatí, rozhazuje se dobře, já jsem si to koupil pro soukromé účely a nestačím se divit, kolik je tam podpásových omezení.

Re:ZFS na controlleru s HW RAID a s jedním diskem v logickém poli
« Odpověď #17 kdy: 09. 12. 2019, 22:18:36 »
Tyhle "podpasove omezeni" jsou zname, stacilo pred nakupem googlit. Ofiko licence k ILO stoji na ebay asi 350 Kc. Potom je pouzitelnejsi nez napr. IPMI u Supermikca, odzkouseno za vas. P420i nahradte "hloupym" LSI radicem a mate vyresene ZFS.
Tim se nechci nijak zastavat HP jen podotykam, ze vase trable maji reseni.

Re:ZFS na controlleru s HW RAID a s jedním diskem v logickém poli
« Odpověď #18 kdy: 09. 12. 2019, 22:33:39 »
Jo, vsak v pohode, nejde ani tak o ty penize, ten server stejne za dva, tri roky zahodim. Jde ciste o muj subjektivni pocit z HP a o to, ze si asi priste vyberu neco jineho, protoze ta vyhoda ze znacky se mi jaksi neprojevila, spis se citim trochu "oje...". Na G8 advance ilo licenci mam, protoze ji tam puvodni majitel zapomnel. Na G7 v homelabu ji nemam  a musim se pokorne vypravit na pudu vyzbrojen flashkou, monitorem a klavesnici..

Googleni samozrejme je mozne, ale priznam se, ze jsem na to nemel cas a beru to jako osobni zkusenost. Samozrejme take hodne zalezi na tom, z jakeho pohledu se na to clovek diva.. Zda z pohledu admina nadnarodni spolecnosti, kde na vstupu jedou nove aktualni servery a na vystupu odchazeji stare - nebo z meho pohledu mensi firmy, ktera jeste zuzitkuje postarsi zelezo, ktere obvykle pochazi z vystupu onech nadnarodnich firem.. Takze, zkusil jsem HP a zatim nejvetsim zazitkem je asi extra dlouhy boot.
« Poslední změna: 09. 12. 2019, 22:36:15 od DanProkop »