reklama

Hodinová sazba programátora

Hodinová sazba programátora
« kdy: 03. 12. 2019, 16:03:47 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na hodinovou sazbu programátora. Momentálně studuji na střední škole a dostala se ke mně pracovní nabídka. Mělo by se jednat o pozici programátora v PHP, C, Python, Swift.
Kolik bych si měl říct?
« Poslední změna: 04. 12. 2019, 08:34:21 od Petr Krčmář »

reklama

Re:Hodinová sazba Programátor
« Odpověď #1 kdy: 03. 12. 2019, 16:47:36 »
to nelze takto říci. Hodně záleží na znalostech a hlavně schopnostech, ale i to nakolik se cítíš... Vzhledem k tomu, že studuješ, moc jich zřejmě nebude. Asi bych nebyl moc nakloněn platit někoho i 150,- na hodinu, kdo nemá zkušenosti. Nehledě na to, že nemám rád ohodnocení s hodinouvou sazbou - dávám přednost cenu za daný úkol a termín, je mi jedno, jestli to daný člověk dělá 2h nebo 20h.

Na PHP je hromada garážistů, kteří jsou ochotni "udělat" něco za pár korun,

Po ostatním je docela hlad.

« Odpověď #2 kdy: 03. 12. 2019, 20:11:40 »
Momentálně studuji na střední škole a dostala se ke mně pracovní nabídka. Mělo by se jednat o pozici programátora v PHP, C, Python, Swift.

A občas orat s traktorem, učit létání na rogalu a lepit pytlíky?

« Odpověď #3 kdy: 03. 12. 2019, 20:39:31 »
https://www.superlectures.com/barcampbrno2017/nenechte-se-sebou-vydrbavat-kolik-doopravdy-stoji-hodina-prace-freelancera

Jen podotknu, že se jedná o práci profesionála, ne brigádníka co je ještě ve škole :)
Jako brigádník si řekni tak 120-150, ale hlavně, buď rád za praxi... ta ti zvýší odměnu hlavně příště, až budeš o peníze jednat někde jinde :)
A jak už poznamenal 'Ondra Satai Nekola', PHP, C, Python, Swift je nesmyslná hromada technologií na jednoho člověka.

reklama