Windows tablet, VIM nefunguje

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Windows tablet, VIM nefunguje
« kdy: 26. 11. 2019, 01:46:33 »
Mám problém s Vimem na windows tabletu. Když splitnu okno, tak nedokážu prstem posouvat obsah levého okna, ať je aktivní levé nebo pravé okno, ať mám prst na levém nebo pravém okně, vždy se posunuje to pravé. Kolečko myši funguje bez problému, stejně jako touchpad. Nevíte co s tím? Díky.


Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2019, 09:43:19 »
Napis verziu Windowsu, verziu VIM a model tabletu.

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2019, 17:00:46 »
Napis verziu Windowsu, verziu VIM a model tabletu.
Win10 aktuální, poslední stabilní verze Vimu, čerstvě staženo a instalováno, Teclast X4 - Windows 10 8GB RAM 256GB SSD Intel Gemini Lake N4100 Quad Core.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 26. 11. 2019, 22:47:33 »
Vim a posouvání prstem? Vim a kolečko na myši? Nemáš náhodou Gvim?

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 27. 11. 2019, 06:04:25 »
Pravda, na windows mám gvim. Ale posouvání prstem jsem teď vyzkoušel v androidu v termuxu v konzolovém vimu a žádný problém.


aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 27. 11. 2019, 09:51:19 »
Najlepsi je Gvim v textovom mode: "gvim -v" :P , mys v pohode funguje. Tablet nemam, korporatny windows sluzi na hostovanie VM. Mys funguje vo vim-e v putty, VM priamo (terminator), VM remote (terminator + GNU screen). Visual mode, resize "okien", taby, select, copy & paste, minibuf explorer, ctags, ...

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 27. 11. 2019, 23:15:05 »
Myš mě funguje taky, já ji ale u tabletu nemám a nechci, potřebuju to na dotykové ovládání a to mi pod windows nefunguje ve vimu vůbec a v gvimu je to rozbitý.

Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 28. 11. 2019, 09:34:26 »
SRY za OT: což mi připomíná, jak si nedávno jeden zákazník stěžoval, že na PC s dotykáčem nefunguje kliknutí dotykem. Jako že "přiložím prst = mouse down", "zvednu prst = mouse up". Protože ovladač dotykáče neprezentoval zařízení "myš", ale"generic HID / USB input device" = nejedná se o myš exportovanou kernelem, ale o podporu v user-space vrstvě "Tablet Input Service". Která se chová v detailech jinak než myš. Konkrétně v onom "případu na technické podpoře" (šlo o Windows 7) v okamžiku přiložení prstu šla nějaká "tabletová" Windows Message, ale emulovaná událost "mouse down" až po nějakém timeoutu, nebo pokud člověk přiložil a popotáhl. Peklo. Chovají se tak všechny moderní USB HID projected-capacitive dotykáče, protože generická podpora pod Windows. Resp. chovalo se to tak ve Windows 7 a nebylo na tom co konfigurovat. (Nezkoumal jsem pod Windows 10.)

Pro zájemce videozáznam (omluva za formát nastojato) a v příloze tohoto příspěvku skript pro AutoHotKey, který chytá a reportuje vybrané Window Messages (netvrdím, že zná všechny). Možná to Vás nebo někoho jiného inspiruje k vlastní další detektivní činnosti...

V dotyčném případě, kde jsem to odkázané video nahrál pro výrobce, vzala celá věc pro mě překvapivý a pozitivní konec. Výrobce dotykového řadiče (čipu) = firma SiS/USBest, se k problému postavil a dodal alternativní firmware pro ten čip, aby se tvářil jako myš (což pro danou "průmyslovou" aplikaci byl kýžený výsledek a vyřešilo to problém). A nebylo to úplně samozřejmé a přímočaré, protože ten firmware musí být připasovaný na míru konkrétnímu senzoru a "zapojení okolo" toho křemíkového čipu - naštěstí výrobce čipu odhadl z mých fotek "pod kapotou", kdo je výrobcem "senzoru a okolí", a neměl problém nakonfigurovat "alternativní myší firmware" na míru. Na poměry Taiwanského IPC ekosystému myslím dost nadstandardní péče o zákazníka...

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows tablet, VIM nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 28. 11. 2019, 11:19:34 »
To je imho v pořádku, protože dotyková obrazovka je jiný ovládací prvek který má svá specifika. Neměl by emulovat myš.