Druhý router má pomalý upload

Druhý router má pomalý upload
« kdy: 12. 11. 2019, 23:52:17 »
Dobrý den,

včera jsem si doma nechal udělat upgrade internetu (vzduchem O2 50Mb/s). Dostal jsem nový router (ZTE H267A) a svůj původní (comtrend vr-3026e) chci použít jako router sekundární.

Vše jsem zprovoznil podle návodů různě na fórech (které se cca shodovaly). Tzn. vypnout DHCP na slave, adresu slave nastavit mimo DHCP... propojeno cca 25 metrovým ethernetem LAN1 - LAN1, wifi teď neřeším...

Když jsem připojen na ten sekundární router, download běží skoro na full (40-50Mb/s) ovšem upload je extrémně nízký (v řádu několika kb/s a občas se ani nenaměří).

Nenapadá vás, v čem by mohl mít problém ?


Děkuji moc za každou radu.

« Poslední změna: 13. 11. 2019, 08:18:34 od Petr Krčmář »


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:slave router - problém s uploadem
« Odpověď #1 kdy: 13. 11. 2019, 08:11:02 »
Ten popis je trochu metuci ...
Podla popisu LAN1-LAN1 by clovek ocakaval, ze to chces switchovat, alebo potom nechapem, preco pises, ze chces pouzit druhy router ako router ...

Ak ostaneme pri switchovani, oba routre maju rozdielnu IP adresu, hej ?

Kopirovanie v ramci lan ide plnou rychlostou, alebo uz aj tu to drhne ?
Ak drhne, treba najprv vyreisit tento problem, net je az druhorady ...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Druhý router má pomalý upload
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2019, 17:47:16 »
kdyz na ten 25m kabel pichnes naprimo NB/PC je take upload pomalej?

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Druhý router má pomalý upload
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2019, 19:29:54 »
IMHO chceš použít starej router jako APčko (laicky "wifinu"), je to tak?

Připojils ten 25m kabel do NE-WAN portu?Jinak vyzkoušej, jak jde upload na konci toho 25m kabelu, jak píšou jiní.A pokud to zkoušíš s notebookem, tak taky zkus připojit ten notebook k tomustaršímu "routeru" (teď apčku) kabelem, jestli neni chyba ve wifině....


Re:Druhý router má pomalý upload
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2019, 23:57:13 »
Ved pise, ze na jednej strane pichol kabel do portu LAN1 a na druhej do portu LAN1, cize na tom druhom krame nepouziva NAT. V podstate to ani inak nejde, kedze jediny WAN port je V/ADLS a len ZTE ma popri VDSL aj klasicky ethernet.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Druhý router má pomalý upload
« Odpověď #5 kdy: 14. 11. 2019, 00:16:56 »
Ved pise, ze na jednej strane pichol kabel do portu LAN1 a na druhej do portu LAN1, cize na tom druhom krame nepouziva NAT. V podstate to ani inak nejde, kedze jediny WAN port je V/ADLS a len ZTE ma popri VDSL aj klasicky ethernet.
ale taky psal ze to chce pouzit jako router a ne jako switch, proto tu padli kontrolni otazky ;-)
to jetli zkusil new_router-lan1 <-25m_cable-> notebook_or_pc_lan1 take nevidim :-)

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Druhý router má pomalý upload
« Odpověď #6 kdy: 14. 11. 2019, 08:43:32 »
Už sem viděl i USBčko nacpaný do LAN portu (Bčkovym koncem) a dotaz proč mi nejede tiskárna, když jsem ji připojil.... :-)