LED světla smart - vymena za standardní světla

LED světla smart - vymena za standardní světla
« kdy: 10. 11. 2019, 11:23:48 »
Ahoj. Rad bYch v domě vyměnil stávající světla za světla LED s nějakou inteligenci. Víceméně mi jde jen o možnost měnit teplotu světla jas a případně nějaké časováni. Víceméně nehodlám sekat novou instalaci takže bych rad nějak vyřešil na stávající instalaci. Taktéž se nesmířim s ovladačem pro každé světlo zvlast. Je to reálné ? Doporučení?


noger

Re:LED světla smart - vymena za standardní světla
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2019, 22:13:17 »
Skús produkty fibaro.

Re:LED světla smart - vymena za standardní světla
« Odpověď #2 kdy: 11. 11. 2019, 00:37:46 »
Já mám všude světla od Yeelight (nějaká odnož Xiaomi). Hledej kdyžtak "Yeelight 650" - to je to největší.  Světla jsou super, mám už některý přes rok a pořád v pohodě. Ale prostě to ovládání je problém jamile člověk chce víc než zhasnout/rozsvítit. To prostě obyč vypínačem neuděláš. Ty světla co mám umí různej jas, nahoře mají i RGB pásek takže i různý barvy. No a to je dost problém jak to bez toho dálkáče ovládat.
Jinak změnu barvy světla jsem nějak nikdy nepoužíval - nastavil jsem si tam co je mi příjemný a neměním to.

Světla jsou připojený přes wifi do sítě a můžeš to ovládat (oficiálně) jen z mobilu nebo tím dálkáčem. Mně běží na Raspberry Pi domácí automatizace (Home assistant) a z toho to jde ovládat taky. Koupil jsem si bezdrátový tlačítka(vypínače) co mám na zdi (a na čele postele). Ty mi pošlou signál do přijímače v tom Raspberry a pak podle akce vypínače se dá povel do světla.
Mám to nastavený zatím takhle:
Jednoduchý zmáčknutí - vypnout nebo rozsvítit na 100%
Dvojklik - rozsvítit na 10%
Podržení - rozsvítit cca na 1%


Druhý tlačítko ovládá RGB sekci světla se stejnou logikou. Světlo je pořád pod napětím (v krabici kde je normálně vypínač je to natvrdo spojeno a je v ní ten bezdrát. vypínač na ovládání světel)
Takhle to mám jen v ložnici kde využiju ty různý režimy. V ostatních místnostech mám normální vypínače co prostě odpojí/připojí napětí do světla. V aplikaci si můžu nastavit co má být za defaultní stav při připojení napětí.
No a teda v každé místnosti mám ty dálkáče co k tomu byly, kdybych náhodou chtěl něco změnit. Nebo kdyby mi chcíplo raspberry/wifina - to bych si pak v té ložnici jinak ani nerozsvítil.
« Poslední změna: 11. 11. 2019, 00:45:43 od czAtlantis »

Akai

  • *
  • 3
  • Umím Judo, Karate, Aikido a další japonská slova..
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED světla smart - vymena za standardní světla
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2019, 13:54:01 »
Mám docela dobrou zkušenost se světly z Ikei. podívej se na řadu TRÅDFRI https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/lighting/smart_lighting/