Čtení matematických skript na Kindlu

Čtení matematických skript na Kindlu
« kdy: 06. 11. 2019, 13:57:40 »
Stáhnul jsem si někde na internetu html soubor, jež obsahuje skripta s matematickou tématikou (se spoustou komplikovaných matematických symbolů). Ve webovém prohlížeči lze obsah bezvadně zobrazit (jak asi nikoho nepřekvapí). Potíž však nastává, když si chci výše zmíněný dokument číst na Kindlu.
 
Vyzkoušel jsem všechny možné konvertory formátů (od Calibre až po různé webové služby), bohužel vždy nastane problém s tím, že matematické záznamy jsou nečitelné, např. matice se rozepíší do řádků apod...

Rezignoval jsem tedy na možnost mít z tohoto html souboru normální .mobi knihu. Napadla mě ale možnost, si vyrobit knihu ve formátu mobi, která bude obsahovat pouze obrázky, ve kterých by byl celý obsah těchto skript jako obrazová data, podle tohoto postupu:

1) nechám si html vytisknout do pdf, kde budou mít stránky nějaký malý rozměr.

2) tento pdf soubor převedu na jednotlivé soubory jpeg

3) z těchto jpeg souborů si vyrobím výsledný soubor .mobi

Jediná věc, se kterou potřebuji poradit, je první bod. Konkrétně nevím jak donutit Firefox (nebo jiný prohlížeč), aby vytisknul pdf ve formátu hodně malých stránek. Nejmenší rozměr, který v něm lze nastavit, je formát A5, což je pořád dost velké...

Řešil jste někdo podobný problém?


Re:Čtení matematických skript na Kindlu
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2019, 14:38:43 »
Pandoc (https://github.com/jgm/pandoc) by to možná mohl umět.

Re:Čtení matematických skript na Kindlu
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2019, 20:16:05 »
ked to chces aj citat tak namiesto stratovej kompresie (jpeg) pouzi nieco bezstratove (png).

Re:Čtení matematických skript na Kindlu
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2019, 13:10:01 »
Nainstaluj si Adobe PDF printer, a nastavíš si velikost strany, jakou chceš - právě jsem vyzkoušel 50×50 mm.

Re:Čtení matematických skript na Kindlu
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2019, 20:06:58 »
Ahoj, keď som mal kindla, táto utilita mi prišla ako veľmi dobrá pre prácu s pdf.

https://www.willus.com/k2pdfopt/


Re:Čtení matematických skript na Kindlu
« Odpověď #5 kdy: 07. 11. 2019, 23:28:16 »
Nějak jsem nepochopil tu tvorbu PDF a z toho obrázků a pak obrázky do MOBI. Proč proboha? Kindle snad umí zobrazovat i přímo PDF. Tak pohodlné jako mobi to není (neumí to reflow), ale ono mobi, kde bude jen jeden obrázek za druhým, to také nebude žádná výhra...

Re:Čtení matematických skript na Kindlu
« Odpověď #6 kdy: 08. 11. 2019, 11:09:30 »
Pošlete odkaz na tu html stránku s tou matematikou. Záleží, jak je tam matematika řešena (je více cest s různými vlastnostmi: entity,  HTML Math, obrázky, specializované fonty, svg, javascriptové knihovny...). Podle toho pak i konverze html -> pdf proběhne lépe či hůře. Osobně bych do pdf konvertoval přímo pomocí prohlížeče - bude tam asi nejlepší šance na rozumný výstup.

Vektorové pdf by se mělo zobrazit přijatelně všude. Naproti tomu pdf s odkazem na písma potřebuje mít písma instalovaná, což u matematických písem vetšinou nebude splněno. Rastrové pdf bude fungovat, ale zobrazení nebude moc kvalitní.