Koupím notebook Lenovo X230

Koupím notebook Lenovo X230
« kdy: 22. 10. 2019, 10:59:06 »
Koupím Lenovo X230. Ideálně s IPS, podsvícená klávesnice/lampička. Praha
« Poslední změna: 22. 10. 2019, 11:35:41 od Petr Krčmář »


Tom K

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #1 kdy: 22. 10. 2019, 16:10:45 »
Mrkni do Gigacomputer, mají pár kousků, sám jsem od nich bral jiné Thinkpady a OK.
Toto není reklama

creatura

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #2 kdy: 23. 10. 2019, 21:59:36 »
Rád poradím s hledáním tohoto vzácného notebooku:
https://www.levnapc.cz/notebooky-lenovo-thinkpad-x230.html
https://www.importpc.cz/catalogsearch/result/?q=x230

... proč chceš kupovat tady, když na inteneru je běžně k prodeji s 24m zárukou :o ??? ::)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #3 kdy: 23. 10. 2019, 22:58:20 »
taky bych doporucil z vlastni zkusenosti ImportPC (btw: slevovej kupon "kstate" ti da 3% slevu a postovne zdarma :-) a zaroven bych doporucil se zamyslet i na X220, ktera ma jeste normalni klavesnici, pokud chces USB3, tak X220 ve verzi s i7 CPU USB3 ma...

r443

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2019, 23:22:15 »
... a ještě je tu lepší možnost, než kvůli klávesnici kupovat X220: koupit X230 a dát do ní klávesnici z X220.
http://www.thinkwiki.org/wiki/Install_Classic_Keyboard_on_xx30_Series_ThinkPads

Úspěšně provedeno na několika kusech a nikdy žádný problém, jen s případným uplatněním záruky v případě koupi v obchodě by mohly trochu být potíže.

Měl jsem jak X220, tak i takto předělanou X230 a doporučoval bych spíše tu, má oproti staršímu sourozenci nějaká ta pozitiva - kromě mírně lepšího CPU a mírně výkonnějšího integrovaného grafického jádra jsou to zejména tři obrazové výstupy namísto dvou, tišší ventilátor a hned dvě USB 3 v základu (namísto jednoho, a to ještě pouze u obtížně sehnatelné TOP konfigurace X220). Nevýhoda je jen miniDP namísto plnotučného DisplayPortu.


a b

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2019, 09:41:42 »
drive jsem bral z levnapc - notebooky mi od nich funguji uz radu let.
Zjistil jsem ale, ze je to zbytecne vyhazovani penez.

Kupuji uz jen na bazosi od lidi s dobrym hodnocenim. Je to vyrazne levnejsi a bez DPH.
Oba notebooky od dvou ruznych lidi v perfektnim stavu. Jeden pouzivam jako server pro scripty 24/7/365 a spokojenost. Ten bazos doporucuji sledovat, protoze se tam obcas objevuji killer dealy

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #6 kdy: 25. 10. 2019, 15:13:57 »
Mrkni do Gigacomputer, mají pár kousků, sám jsem od nich bral jiné Thinkpady a OK.
Toto není reklama

Případně incomputer.cz; včera ho zrovna měli v letáku.
Gigacomputer se AFAIK rozdělil na terastore.cz a právě incomputer.cz

creatura

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #7 kdy: 25. 10. 2019, 18:00:39 »
drive jsem bral z levnapc - notebooky mi od nich funguji uz radu let.
Zjistil jsem ale, ze je to zbytecne vyhazovani penez.

Kupuji uz jen na bazosi od lidi s dobrym hodnocenim. Je to vyrazne levnejsi a bez DPH.
Oba notebooky od dvou ruznych lidi v perfektnim stavu. Jeden pouzivam jako server pro scripty 24/7/365 a spokojenost. Ten bazos doporucuji sledovat, protoze se tam obcas objevuji killer dealy
No, rozdíl ceny starého notebooku na bazoši a u překupníka nebude zas tak velkej. Většina lidí co chce něco prodat se podívá na koncové ceny v obchodech a pak něco sleví. Věřim, že nikdo kdo kalkuluje cenu na bazoš nevychází z ceny bez DPH.

Mám zkušenosti s překupnickýma firmama které dávaji dvouletou záruku a bez problému reklamují.

Nicméně jestli to tazateli pomůže tak
https://www.bazos.cz/search.php?hledat=x230&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=Hledat&kitx=ano

a b

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #8 kdy: 25. 10. 2019, 19:38:43 »
drive jsem bral z levnapc - notebooky mi od nich funguji uz radu let.
Zjistil jsem ale, ze je to zbytecne vyhazovani penez.

Kupuji uz jen na bazosi od lidi s dobrym hodnocenim. Je to vyrazne levnejsi a bez DPH.
Oba notebooky od dvou ruznych lidi v perfektnim stavu. Jeden pouzivam jako server pro scripty 24/7/365 a spokojenost. Ten bazos doporucuji sledovat, protoze se tam obcas objevuji killer dealy
No, rozdíl ceny starého notebooku na bazoši a u překupníka nebude zas tak velkej. Většina lidí co chce něco prodat se podívá na koncové ceny v obchodech a pak něco sleví. Věřim, že nikdo kdo kalkuluje cenu na bazoš nevychází z ceny bez DPH.

no ja tam koupil treba pekny thinkpad x250 s IPS a dvema baterkama pred x mesici za 5100,- i s dopravou. ted koukam na levnapc a maji ho tam kolem 9000,- ve stavu B :)

creatura

Re:Koupím notebook Lenovo X230
« Odpověď #9 kdy: 26. 10. 2019, 16:34:49 »
drive jsem bral z levnapc - notebooky mi od nich funguji uz radu let.
Zjistil jsem ale, ze je to zbytecne vyhazovani penez.

Kupuji uz jen na bazosi od lidi s dobrym hodnocenim. Je to vyrazne levnejsi a bez DPH.
Oba notebooky od dvou ruznych lidi v perfektnim stavu. Jeden pouzivam jako server pro scripty 24/7/365 a spokojenost. Ten bazos doporucuji sledovat, protoze se tam obcas objevuji killer dealy
No, rozdíl ceny starého notebooku na bazoši a u překupníka nebude zas tak velkej. Většina lidí co chce něco prodat se podívá na koncové ceny v obchodech a pak něco sleví. Věřim, že nikdo kdo kalkuluje cenu na bazoš nevychází z ceny bez DPH.

no ja tam koupil treba pekny thinkpad x250 s IPS a dvema baterkama pred x mesici za 5100,- i s dopravou. ted koukam na levnapc a maji ho tam kolem 9000,- ve stavu B :)
Jedna pani povídala ... ono taky záleží v jaké konfiuraci, ale kadý si může vymyslet co chce ... B :)