Vlastní server pro předávání dat z databáze

Vlastní server pro předávání dat z databáze
« kdy: 23. 10. 2019, 19:15:37 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat na něco ohledně TCP serveru.

Úvodem...Napsal jsem si jednovláknovej zabezpečenej TCP server SSH s použitím knihovny openssh v céčku. Až na malé nedostatky, vcelku postačuje mým požadavkům. To jest přihlášení uživatele, vytvoření přenosového kanálu, odkomunikování žádosti uživatele. Díky tomu, že uživatel si se serverem vyměňuje maximálně pár set bajtů, dokáže naráz bez problémů obsluhovat více uživatelů. Těch nebude nikdy víc než pár set celkově natož v jeden okamžik.

Nyní bych chtěl přidat novou funkci a tou je vytvoření dalšího kanálu pro uživatele. Přes tento kanál bych rád uživateli nabídnul data z sql lite databáze. Jen bych chtěl upřesnit, že uživatele nemyslím uživatele v linuxu, ale uživatele ze seznamu jiné databáze.

A teď k dotazu...zvažuju dvě varianty řešení.
1. vytvoření tohoto nového kanálu udělám v novém vlákně a tím zjednoduším výměnu dat databáze,případně budu moci přenášet i větší soubory najednou.
2. zachovám kanál ve stávajícím vlákně a budu uživateli každý soubor dávkovat v menších blocích, dokud se data neodešlou.

Něco mi říká, že druhá varianta bude složitější, ale nevim proč mi příjde jako správnější cesta. Možná jsem jen neporozumněl vláknům a jejich výhodám...

Dokázal by mě někdo nasměrovat na správnou cestu? Za případné reakce moc díky a sory pokud je to dotaz mimo...jsem jen z FEL.
« Poslední změna: 23. 10. 2019, 20:14:24 od Petr Krčmář »