Tiskárny s tank systémem

Pauls

Tiskárny s tank systémem
« kdy: 16. 10. 2019, 21:54:29 »
Dobrý večer, může se prosím zeptat, která z tichto značek tiskáren s tank systémem (nádržky) - HP, EPSON, CANON, BROTHER či další s ohledem na kvalitu tisku jakožto hlavní parametr ostrost textu má nejlepší kvalitu / výsledky?
(Mám zkušenost s Epson L455, ale ta kvalita tisku textu není nic moc (taková jakoby neostrá).)

Novější tank modely od Epsonu to vychytaly tu neostrost nebo ne?

A jak je na tom Epson ve srovnání s konkurencí, které také mají tank systém?

Četl jsem, že asi brother tank tiskárna by mohla být lepší , co vy na to?



creatura

Re:Tiskárny s tank systémem
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2019, 23:08:33 »
Pochopitelne, jak uz to u dotazu tady byva, chybi hlavni parametr a to je cena ... .

Ale predpokladam, ze se bavime o zakladnich tiskarnach do 4k. Mam zkusenost s poruchovym Epson a trochu lepsim Brother. V zasade je jedno kterou vezmes, vzal bych Brother, ale kvalitu tisku necekej ani od jedne ... i kdyz otazka je co si predstavujes pod "taková jakoby neostrá" s cim to srovnavas a co vlastne tisknes. ::)

Pauls

Re:Tiskárny s tank systémem
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2019, 23:51:28 »
Tim neostrým myslím, že je to takové tučnější písmo.

Kvalita textu ve srovnání s starou kazetovou inkoustovou tiskárnou Epson nebo HP.

A jak by si vedli tyto tiskárny
Epson EcoTank ITS L4150  VS   Brother DCP-T510W
 proti sobě - která bude lépe tisknout?

Má brother horší podání barev než epson?

Re:Tiskárny s tank systémem
« Odpověď #3 kdy: 17. 10. 2019, 09:08:03 »
Tim neostrým myslím, že je to takové tučnější písmo.

Atramentovku na text? To nikdy nebude uplne dobre, resp. za to moze papier. Keby si tlacil text na fotopapier tak by to bolo skvele ale to uz by nebola ekonomicka tlac  8)

Mam Epson L805 EcoTank asi rok a tlacim na 95% len fotky na original Epson papiere. Kvalita fotiek je porovnatelna s Canonom v podobnej cene. Texty tlacim len obcas a mne osobne ta kvalita postacuje. Jediny nedostatok co som zatial nasiel je, ze ked stala bez pouzitia asi 2 mesiace tak zacala tlacit uplne odveci a bolo treba spravit cistenie hlavy asi 2-3x po sebe. To je ale asi dan za technologiu. Po vycisteni tlaci opat skvele.