PC nebo set top box?

Fiber

PC nebo set top box?
« kdy: 14. 10. 2019, 11:12:45 »
Dobrý den,
internetovou televizi mi poskytuje Kuki.cz. Teď si budu pořizovat televizi a mám 2 možnosti jak televizi připojit:
1. Koupit set top box Arris 4302
2. Připojit televizi přes HDMI k počítači a filmy pouštět přes webové rozhraní Kuki (PC program asi zrušili). Televize má rozlišení 1920x1080
Má možnost 1. nějaké jiné výhody kromě ovládání? (kvalita obrazu atd.)


Re:PC nebo set top box?
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2019, 13:00:48 »
a co za 3. aplikace do té TV, případně za 4. AppleTV/AndroidTV?

3. má výhodu v menším počtu ovladačů, 4. v tom, že se na stejném zařízení dá provozovat Netflix nebo HBO GO.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC nebo set top box?
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2019, 14:23:32 »
ad 3. zjistil bych od Kuki co znamena "brzy" a poridil LG TV s webOS, kterou pouzivam s nativni app pro IPTV SledovaniTV
https://www.kuki.cz/zarizeni#aplikace-lg
« Poslední změna: 14. 10. 2019, 14:25:16 od k3dAR »

robac

  • ***
  • 199
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC nebo set top box?
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2019, 14:55:28 »
Já jen zopakuji, co jsem psal o víkendu na jiné diskusi:
Koupil jsem si nějaké mini PC Lenovo (na aukru za 4000,-) - i5/Haswell, 8GB RAM. Vrazil do toho staré SSD a připojil bezdrátovou klávesnici a myš.

Pro mě je daleko pohodlnější toto, než něco honit ovladačem. Teď jsem to zkoušel u rodičů (nejnovější O2 set-top box) a než vyhledám konkrétní pořad (ovladačem na klávesnici na obrazovce), tak zešedivím. Na PC to mám za 2 vteřiny. Troufnu si říci, že na tom funguje všechno (kromě OS specifických aplikací) - já provozuji Netflix, HBO Go, O2tv, stahuji z ulož.to, torrenty, můžu si připojit externí disk... Windows 10 mi startují okamžitě (to je časová jednotka, za kterou dojdu od TV ke gauči, pokud je PC vypnuté), nic se neseká (což se třeba o 02 set-top boxu říci nedá), žere to nula nula nic.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC nebo set top box?
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2019, 15:18:01 »
@robac, pokud nekdo chce plnohodnotne PC, tak je to reseni (i kdyz misto Windows bych pouzil GNU/Linux(nepouzivam netflix takze to umele omezeni rozliseni na NonWin/IE neresim)), mene zrave/drahe reseni pak je pouzit nejake SBC (osobne pouzivam ASUS TinkerBoard + "Debian" s Kodi+SledovaniTV(neofiko)PVR_plugin, z uloz.to(Chromium) nebo torrent(Transmission) to samozrejme take take a zere to narozdil od i5+Win opravdu nunlanulanic :-) u tazatele pak pri pouziti ciste TV, ma take moznost pripojit BT klavesnici+mys i externi disk a zere to realne 0W, resp. jen to co zere ta TV...


Fiber

Re:PC nebo set top box?
« Odpověď #5 kdy: 14. 10. 2019, 15:32:51 »
Zapomněl jsem zmínit - televizi si pořizuji z bazaru za výhodnou cenu a nová vlastně není - je tak 8 let stará ;D
Já jen zopakuji, co jsem psal o víkendu na jiné diskusi:
Koupil jsem si nějaké mini PC Lenovo (na aukru za 4000,-) - i5/Haswell, 8GB RAM. Vrazil do toho staré SSD a připojil bezdrátovou klávesnici a myš.

Pro mě je daleko pohodlnější toto, než něco honit ovladačem. Teď jsem to zkoušel u rodičů (nejnovější O2 set-top box) a než vyhledám konkrétní pořad (ovladačem na klávesnici na obrazovce), tak zešedivím. Na PC to mám za 2 vteřiny. Troufnu si říci, že na tom funguje všechno (kromě OS specifických aplikací) - já provozuji Netflix, HBO Go, O2tv, stahuji z ulož.to, torrenty, můžu si připojit externí disk... Windows 10 mi startují okamžitě (to je časová jednotka, za kterou dojdu od TV ke gauči, pokud je PC vypnuté), nic se neseká (což se třeba o 02 set-top boxu říci nedá), žere to nula nula nic.
Něco takového je právě ta možnost 2. Akorát místo nekompaktní bezdrátové myši a klávesnice bych do USB připojil spájený Digispark s IR přijímačem a televizi ovládal přes ovladač. Při troše šikovného programování by šlo nastavit, aby se v textovém poli psalo přes čísla na ovladači podobně jak se píšou SMSky na tlačítkovém telefonu.

Má někdo zkušenosti s androidTV na Raspberry?

creatura

Re:PC nebo set top box?
« Odpověď #6 kdy: 14. 10. 2019, 20:59:40 »
Dobrý den,
internetovou televizi mi poskytuje Kuki.cz. Teď si budu pořizovat televizi a mám 2 možnosti jak televizi připojit:
1. Koupit set top box Arris 4302
2. Připojit televizi přes HDMI k počítači a filmy pouštět přes webové rozhraní Kuki (PC program asi zrušili). Televize má rozlišení 1920x1080
Má možnost 1. nějaké jiné výhody kromě ovládání? (kvalita obrazu atd.)
Mám kuki. Ale kvalitu neřešim protože je to televize a já mám max full hd - to by byl dotaz přímo na podporu.

V jednom místě mám set-top-box a funguje dobře + počítač na filmy z internetu.
Ve dvou místech mám chrome a funguje dobře.